top of page
ekstra-turlar-dahil-bastanbasa-balkanlar-turu-13657-1-08.05.2019114948-b1-1200x710.jpg

OTOBÜS İLE DOLU DOLU EDİRNE & BALKAN TURU

TUR PROGRAMI

1. Gün : EDİRNE

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi Edirne’yi Turla! ekibimiz ve profesyonel kokartlı rehberimiz ile karşılayıp Edirne Turumuza başlıyoruz.Antik dönemde önemli bir Trak yerleşimi, Roma Döneminde Hadrianapolis ismiyle kalabalık bir şehir ve Osmanlı İmparatorluğuna 92 yıl başkentlik yapmış açık hava müzesidir. Edirne’yi gezerken tarihin farklı dönemlerine yolculuk yapacaksınız. İlk olarak II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Bucuktepe Tabyası, Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi ve Sırp sındığı Savaşı Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Saray içine geçiyoruz. Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarının bulunduğu alanda; tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih Köprüsü, Saray köprüsü gezilerimizi yapıyoruz. Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı’nı görüyoruz.

Sabah turumuzu tamamlamamızın ardından öğle yemeği için ünlü ciğerimizi tatmaya gidiyoruz. Meşhur Edirne ciğercisinde çıtır çıtır yaprak ciğerimizi yiyoruz. İçilen çaylardan sonra günün ikinci bölümü ile devam ediyoruz.

16.y.y.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi ve Sağlık Müzesi’ni geziyoruz. Daha Sonra 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması ile Türk topraklarına katılan Karaağaç’a gidiyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve Tarihi tren istasyonunu gördükten sonra serbest zamanda bölge insanının sıcak sohbetlerine katılabilirsiniz.
Edirne şehir merkezine geri dönüp Osmanlı dini mimarisinin gelişim süreçlerini bir arada görebileceğimiz; kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Cami. Yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın ustalık eserimdir dediği Selimiye Camii’ni hayranlıkla geziyoruz. Arasta Çarsısı gezisinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde

2. Gün: EDİRNE – BELGRAD

Sabah erken kahvaltımızın ardından yola çıkış. Kapıkule sınır kapısına varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş. Harmanlı, Haskovo, Plovdiv güzergâhı üzerinden, Sofya üzerinden Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a varış. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. .Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler.Turumuz ardindan otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün:BELGRAD-SARAYBOSNA

Alınacak sabah kahvaltı sonrası, Saraybosna’ya hareket. Varışımızı takiben, yapacağımız Saraybosna Panaromik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri , Musevi Sinagogu , 1. Dünya Savaşının çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camiisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip, Osmanlı çeşmesinden su içerek tamamlayacağız. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.

4.Gün:SARAYBOSNA-DUBROVNİK(MOSTAR POÇİTEL)-TREBINJE

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar ve Poçitel gezimizi gerçekleştiriyoruz İlk olarak Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Bir sonraki durağımız, gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Gezi sonrası Hırvatistan’ın tatil cenneti Dubrovnik’e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme Trebinje ya da çevresindeki otelimizde.

5.Gün:TREBINJE-KARADAĞ (ST. STEFAN-BUDVA-KOTOR-BAR)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman, misafirlerimiz zamanlarını çevreyi daha yakından tanıyarak değerlendirebilirler, Rehberimizin belirteceği saatte otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar’a geçiyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra otelimize transfer, geceleme otelimizde.

6.Gün:KARADAĞ-ARNAVUTLUK-MAKEDONYA (Ohrid)

Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohrid’ehareket ediyoruz. İlk Durağımız olan Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol güzergâhımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Dures ve Elbasanüzerinden geçerek, , Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. BogorodicaPerivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde.. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.

7. Gün:OHRİD – SELANİK (MANASTIR- RESNE – ST. NAUM)

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz, muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Manastır’a doğru hareket ediyoruz.. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından, Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Konaklama yapacağımız, Selanik’e hareket ve otelimize varış. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Yunan Taverna turu. Misafirlerimiz leziz yunan lezzetleri eşliğinde geç saatlere kadar, eğlenebilme imkânı bulabilirler. Konaklama otelimizde.

8. Gün:SELANİK-KAVALA- EDİRNE

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası, Selanik Panoramik şehir turu; Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır . Selanik turumuz Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dedeağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından geldiğimiz güzergah üzerinden Nazilli’ye varış. Tur ve hizmetlerimizin sonu.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
SELANİK AKŞAM YEMEĞİ
YEMEKLERDE ALINACAK İÇECEKLER
OTELLERDE ALINACAK EKSTRA HİZMETLER
İLK GÜN KAHVALTI
SON GÜN AKŞAM YEMEĞİ
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 50 TL )
SCHENGEN VİZE ÜCRETİ

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM
6 GECE YARIM PANSİYON 1 GECE ODA KAHVALTI OLMAK ÜZERE 7 GECE KONAKLAMA
TÜRKÇE REHBERLİK
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
ÇEVRE GEZİLERİ
GÜMRÜK VERGİLERİ
SEYAHAT SİGORTASI

Mature Businessman

E. Koç

Bu, hakkınızda yazılmış bir Müşteri Görüşüdür. İşletmeniz, hizmetleriniz ve ürünleriniz hakkında yapılan yorumları paylaşmak için bu alanı kullanabilirsiniz. Sitenizi ziyaret edenleri sizden hizmet almaya özendirin!

Edirne'yi Turla: Müşteri Görüşleri
bottom of page