top of page

23 Mayıs Pzt

|

Edirne Merkez

Uçaklı Gap Turu

Kişi Başı Yalnızca 5095 TL( 2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat )

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör
Uçaklı Gap Turu
Uçaklı Gap Turu

Saat ve Yer

23 May 2022 19:00 – 27 May 2022 23:00

Edirne Merkez, Yancıkçı Şahin, Talat Paşa Cd. No: 110/04, 22000 Edirne Merkez/Edirne, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

TUR ÖZELLİKLERİ
  • Kesin Hareket
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı Turlar
Gün 1 : Gaziantep, Halfeti, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Bey Mahallesi, Gaziantep Çarşıları

Belirtilen uçuş ile Gaziantep' e hareket ediyoruz. Gaziantep Havalimanı' nda bizi bekleyen aracımıza binerek yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında Halfeti’ ye ulaşıyoruz. Birecik Barajı suları altında 1/3’ ünü kaybeden bu ilçede tekne turuna çıkıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne ile seyahat ederek panaromik olarak Rumkale’ yi görüyoruz. Baraj gölü suları altında kalan Savaşan Köyünü fotoğraflayarak turumuzu bitiriyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Muhteşem mozaikleriyle ünlü dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'ne hareket ediyor ve Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan eserleri görüp bilgi alıyoruz. Bu gezimizin ardından Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi'ni geziyoruz. Bu gezilerimiz sonrasında Elmacı Pazarı, Kürkçü Hanı ve Tütün Hanı'nı geziyor ve sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından  otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

*** 16 - 20 Mayıs 2022 tarihli turumuzun 1.gün konaklaması Adıyaman, 2. gün konaklaması Gaziantep olarak gerçekleşecektir.

Gün 2 : Adıyaman, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia, Nemrut Dağı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Adıyaman’ a ulaşıyoruz. Adıyaman’ da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında restaurantımızdan direkt olarak minibüsler ile Kahta ilçesi üzerinden Nemrut Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı Kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek bir yandan akşam güneşin batışını izliyoruz. Bugün gezimizi tamamlıyor ve minibüsler ile direkt olarak Adıyaman merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Gün 3 : Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Balıklıgöl, Urfa Çarşıları

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Şanlıurfa’ ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Türkiye’ nin en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ ne ulaşıyoruz. Müzede Harran, Göbeklitepe ve diğer höyüklerde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan kültür varlıklarını inceliyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında 150 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde, rivayete göre Hz. İbrahim ateşe atıldığı, bir mucize sonrasında etrafın güllük gülistanlık olduğu Balıklıgöl’ ü ziyaret ediyoruz. Balıklıgöl sonrası yürüyerek Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında olacaktır. Bu gezilerin ardından meşhur Urfa çarşılarında sizlere Serbest zaman veriyoruz. Bugünlük turumuzu tamamlayıp otelimize hareket ediyor ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Gün 4 : Göbeklitepe, Mardin, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, Kasımiye Medresesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otelden çıkıyor ve Göbeklitepe' ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan örenyerinde T biçimindeki 10 – 12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür. Burası bir yerleşim değil, kült merkezi olarak tanımlanmaktadır. Buradaki kült yapılarının üretime geçiş aşamasına – tarım ve hayvancılığa- yakın olan son avcı grupları tarafından inşa edilmiş olduğu anlaşılmaktadır. Diğer anlatımla Göbekli Tepe, çevredeki oldukça gelişmiş ve derinlik kazanmış bir inanç sistemine sahip olan avcı – toplayıcı gruplar açısından önemli bir kült merkezidir. Göbeklitepe gezimizin ardından Mardin' e hareket ediyoruz, yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından Mardin' e varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Mardin' i keşfetmeye başlıyoruz. Mardin' de ilk olarak adını Cihangir'in oğlu Kasım adından alan Kasımiye Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Eski Mardin'e hareket ediyor ve Mor Behnam ( Kırklar ) Kilisesi' ni ziyaret ediyoruz. Her iki ismini de erken dönem Hristiyan efsanelerinden alan kilise ile ilgili detaylı bilgiler ediniyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Artuklu dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin' in sembolü olan Mardin Ulu Cami' ni ziyaret ediyoruz. Mardin Çarşılarını gördükten sonra  günümüzü bu noktada bitiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Gün 5 : Midyat, Konuk Evi, Hasankeyf, Zeynel Bey Türbesi, Diyarbakır,10 Gözlü Köprü

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Mardin' in incisi Midyat' a hareket ediyoruz. Midyat’ ta yapıları, yaşam biçimi ve kültürel zenginliğiyle taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyor ve bir çok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konukevi'ne geçiyoruz. Midyat gezimizin ardından  çağlar boyunca hep dikkat çeken dünyanın en eski uygarlıklarının yaşadıkları, birçok imparatorluklar bünyesi içinde kalan Hasankeyf’ te tarihi bir gezinti için yola çıkıyoruz. Hasankeyf’ e varıyor ve Zeynel Bey Türbesi'ni görüyoruz. Diyarbakır' da Ulu Cami, Diyarbakır Surları,10 Gözlü Köprü gezip göreceğimiz yerler arasındadır. Cahit Sıtkı Tarancı'nın evini gezip  hakkında bilgi alıyoruz. Gezilerimiz sonrasında Diyarbakır Havalimanı' na hareket ediyoruz.Belirtilen uçuş ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ na varıyoruz. İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizl değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Bu Etkinliği Paylaş

Etkinlik Bilgileri: Events
bottom of page