top of page

17 Kasım Per

|

Edirne Merkez

Romanya & Transilvanya ve Şatolar Turu

Kişi Başı Yalnızca 99,00 EUR( 2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat )

Romanya & Transilvanya ve Şatolar Turu

Saat ve Yer

17 Kas 2022 19:00 – 20 Ara 2022 19:00

Edirne Merkez, Yancıkçı Şahin, Talat Paşa Cd. No: 110/04, 22000 Edirne Merkez/Edirne, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

1.Gün: İstanbul – Bükreş

Akşam ilk kalkış noktamız olan Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 21:00’da ardından Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Samiyen Stadyumu karşısı) 21:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 22:00’da siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selimpaşa, Silivri üzerinden E80 otobanını takip ederek Hamzabeyli sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu.

2.Gün: Bükreş

Sabahleyin güzergahımız üzerinde alacağımız serbest kahvaltı sonrasında başkent Bükreş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kendine has mimarisi ile farklı bir Avrupa şehri olan Bükreş şehir merkezine varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Farklı dönemleri yaşamış her dönemden farklılık ve güzellikleri bünyesinde barındıran bu güzel şehir içerisinde Devrim meydanı, Cumhuriyet meydanı, büyük kütüphane, zafer takı, tiyatro binası, Atatürk büstü göreceklerimizden bazılarıdır. Yapacağımız yürüyüş turunun ardından sizlere vereceğimiz serbest zamanda şehrin keyifli cafelerinde kahve içebilir, yemek yiyebilir, hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği yer ve saatte buluşarak Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası’nı dışarıdan fotoğraflayacağımız bir noktaya gidiyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Dimitrie Gusti Ulusal Köy Müzesi’ni görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Romanya tarihindeki köy yaşamını en iyi şekilde anlatan bu müzeyi gezdikten sonra (giriş ücreti misafirlere aittir) otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli ve müzikli Romen Gecesi turuna katılabilirler (40 Euro). Gecenin ardından otelimize transfer.

3.Gün: Bükreş – Transilvanya – Bükreş

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek Transilvanya Şatolar turuna katılabilir (60 Euro). Şatoları ve vampirleri hakkında anlatılan dilden dile dolaşan hikayeleri ile masal dünyası olan Transilvanya’da ilk durağımız Sinaia’da bulunan 1.Carol tarafından yaptırılmış Peles şatosu olacak. Mobilyaları, silah koleksiyonu, kütüphanesi, avizeleri, birbirinden şaşalı odaları ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek olan bu şatoyu rehberimizin anlatımı ile gezdikten sonra bir sonraki

durağımız Bran Şatosu olacak. Drakula Şatosu olarak da anılan bu muazzam şatoyu gezdikten sonra hemen yanı başında kurulan pazarda hediyelik eşya alabilir, yöresel peynirlerin tadına bakabilir, restaurantlarında oturup keyifli bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Rehberimizin vereceği saat ve yerde buluştuktan sonra günümüzün son durağı olan çok güzel bir şehir olan Brasov’a gidiyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda Brasov’un keyifli kafelerinde kahve içebilir çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.Gün: Bükreş – Veliko Trnova – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Romanya Bulgaristan sınırında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından eski Bulgar Krallığı’nın başkenti Veliko Trnova’ya gidiyoruz. Kendine özgü yapısı ve muhteşem manzaraları ile bu şehirde yapacağımız panoramik turun ardından siz değerli misafirlerimiz için serbest zaman. Serbest zamanda kaleyi ziyaret edebilir, hediyelik eşyalar alabilir ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Turumuzun ardından rehberimizin vereceği saatte buluşma ile İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Sınıra varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Türkiye’ye dönüyor ve İstanbul’a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

· Lüks Otobüslerle ulaşım,

· 4* Otelde 2 gece konaklama

· Otelde alınacak olan 2 sabah kahvaltısı

· Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler

· Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri

· Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

· Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri

· Check point ve otopark ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

· Çok girişli Schengen vizesi (veya Bulgar vizesi veya Romanya vizesi)

· Kişisel ve ekstra harcamalar

· Öğlen ve Akşam Yemekleri

· Yemekler sırasında alınan içecekler

· Yurt dışı çıkış harcı

· İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

· Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

· Transilvanya Turu

· Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler

· Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

· Seyahat Güvence Paketi

Bu Etkinliği Paylaş

Etkinlik Bilgileri: Events
bottom of page