top of page

11 Eylül Cmt

|

Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

Yılın İlk Karadeniz Turu'nu Kaçırmayın Kişi Başı 3305 TL

Karadeniz Turu
Karadeniz Turu

Saat ve Yer

11 Eyl 2021 00:00 – 16 Eyl 2021 00:00

Karadeniz Turu, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Otobüslü Tur
  • Turlar Dahil
  • Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemi Alınmış Tur

1 Gün : Çıkış, Gece Yolculuğu

21:00 Ataköy Atrium AVM Önü

21:30 Metro City AVM Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

Sizleri yukarıda belirlenmiş olan durak noktalarımızda buluşarak bizlere güzel anılar bırakacak Karadeniz Turu için Amasya’ya doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2 Gün : Amasya Ferhat ile Şirin Su Kanalları – Yeşilırmak Yalıboyu Evleri – Bimarhane – Amasya Müzesi – Kral Kaya Mezarları

Sabah erken saatlerde yol üzerinde alacağımız serbest kahvaltı molası ( ekstra ) sonrasında tesisten ayrılarak ‘’Osmanlı’nın Oxford’’ u diye adlandırılan Amasya’ya ulaşıyoruz. Amasya’da il gezi noktamız Roma Dönemi’nde şehrin su ihtiyacını karşılamak için doğal kayaya oyularak yapılmış olan ve halkımızın Ferhat ile Şirin Su Kanalları diye adlandırdığı kanallar olacak. Burada geçirilen yeterli zaman sonrası kısa bir yolculukla Amasya şehir merkezine ulaşarak yürüyerek yapacağımız turumuza başlıyoruz. Yeşilırmak kenarında ve Harşena ve Çakallar tepeleri arasında kurulmuş olan bu şehrimizin eski bölümüne Yeşilırmak üzerinde olan köprülerden birini geçerek ulaşarak Panoramik olarak Kral Kaya Mezarları’nı ve eski şehrin sokak ve meşhur Amasya evlerini görerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Yeşilırmak boyunca verdiğimiz muhteşem görüntüleri fotoğraflayabileceğiniz molalar ardından Şehzadeler Kenti Amasya’nın sembollerinden birisi olan 2. Beyazıt Külliyesi’ne ulaşıyoruz. Bu yapının gezilmesi sonrasında yürüyerek ulaştığımız Amasya Arkeoloji Müzesi’nde rehberimizin anlatımları eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Müze içinde bulunan nadir İlhanlı Mumyaları hepinizi şaşırtacak. Sonrasında Samsun üzerinden ulaştığımız Orta ve Doğu Karadeniz’in sınır ili olan Ordu’ya yolculuğumuz başlayacak. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini suna Boztepe’ye teleferik ile çıkacağız. Muhteşem manzara eşliğinde günün yorgunluğunu atmak için sıcak içeceklerinizi içebilirsiniz vereceğimiz yeterli serbest zamanda. Yorucu geçen ilk günümüz sonrası ilk otel konaklamamızı gerçekleştirmek için Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı              : Yol üzeri planlanmış mola tesisinde serbest kahvaltı (ilk günkü kahvaltı ekstra olarak alınır – Otellerde alacağımız sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri tur ücretine dahildir. İlk günkü kahvaltı ve son günkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.)

Öğlen Yemeği   : Terme Ulusoy Tesisleri (Meşhur Pide tavsiyemizdir)

Akşam Yemeği  : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama        : Ordu Şehir Oteli

3 Gün : Ordu, Akçaabat, Trabzon Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofyası, Gümüş Alışverişi, Rize, Fırtına Deresi, Sürmene Bıçak İmalathaneleri

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından hareket ederek, Ordu ve Trabzon’un sahil ilçelerini görerek Trabzon’a ulaşıyoruz. Akçaabat’ta verilen öğlen yemeği molamızda bölgenin meşhurlarından birisi olan Akçaabat köfteyi tatma imkanınız olacak. Yemek sonrası hareket ederek Trabzon’un kültür değerlerini görmeye başlayacağız. İlk durağımız Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Trabzon ziyaretlerinde kaldığı ve bugün müze olan Atatürk Köşkü olacak. Rehberimizden aldığımız bilgilerle gezdiğimiz köşkün ardından ise Trabzon’un en önemli eski dini yapılarından birisi olan Trabzon Ayasofya’sına ulaşacağız. Gezi sonrası hareketle Trabzon’dan ayrılıyoruz. Karadeniz bölgesinin meşhur çelik işçiliğini görebileceğiniz ve aynı zamanda alışveriş yapabileceğiniz Sürmene bıçakçılarında verdiğimiz mola sonrası, konaklamamızı yapmadan önceki son durağımız ise hem geleneksel Rize Bezi dokumacılığı konusunda bilgi alabileceğimiz hem de alışveriş yapabileceğimiz Rize Bezi üretim ve satış mağazası olacak. Ardından aracımızla hareket ederek otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı              : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.

Öğlen Yemeği   : Trabzon – Akçaabat / Menü: Akçaabat Köfte – Piyaz veya Salata – Tatlı – 1 adet soft içecek ( kola – fanta – ayran vb. )

Akşam Yemeği  : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama        : Rize veya Ayder

4 Gün : Çamlıhemşin, Zilkale, Palovit Şelalesi, Ayder, Kalegon Mevkii, Gelin Tülü Şelalesi

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı ardından bizleri bekleyen minibüslerimizle hareket ederek Çamlıhemşin içinde birleşen birleşerek Fırtına Deresi’ni oluşturan iki büyük koldan birincisini takip ederek önemli bir doğal geçiş yolunu korumak amacıyla inşa edilmiş Zilkale’ye ( Kale-i Zir ) ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdiğimiz kale sonrası minibüslerimizin bizi geri getirdiği Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen otobüsümüze binerek Ayder’e hareket ediyoruz. Karadeniz turizminin en tanınan yaylarından birisi olan Ayder’de öncelikle Kalegon Mevkii’ne giderek Gelintülü Şelalesi’ni fotoğraflıyoruz. Ardından öğlen yemeğine kadar sizlere serbest zaman veriyoruz. İsteyenler yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir, yorulanlar doğa içindeki kafelerde oturabilir ve yaylanın keyfini çıkarabilir.

Kahvaltı              : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.

Öğlen Yemeği   : Ayder

Akşam Yemeği  : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama        : Rize veya Ayder

5 Gün : Borçka Karagöl, Çay Fabrikası, Uzungöl, Lustra, Karaster veya Haldizen Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından aracımızla hareket ederek turumuza başlıyoruz. İlk durağımız doğal bir harika olan Borçka – Karagöl olacak. Borçka’dan bineceğimiz minibüsler ile ulaştığımız Karagöl Klaskur Deresi’nin ile önünün kapanması sonucu oluşmuş bir heyelan set gölü. Göl çevresinde yürüyüş yaparak muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında ise tekrar Karadeniz sahil yoluna ulaşıp Uzungöl’e doğru yol yapacağız. Yolda duracağımız çay fabrikasında çayın yetiştirilmesinden toplanmasına ve işlenmesine kadar geçen süreç hakkında gerekli bilgiler alacağız. İsteyen misafirlerimiz yerinden çay alabilirler. Ardından Of’tan giriş yaparak ve Solaklı Vadisi’ni takip ederek Çaykara üzerinden ulaştığımız Uzungöl’de öğlen yemeğimiz aldıktan sonra yüksek yayla turumuzu yapmak için bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Uzungöl’den ayrılıyoruz. Ortalama 2000 metre rakımda olan yaylalara ulaşmak için minibüslerimizle başladığımızı yolda ilk durağımız olan Lustra Yaylası’nda verdiğimiz zaman ve fotoğraf molası ardından Karaster Yaylası’na ulaşıyoruz. Uzungöl’ü en yukarıdan fotoğraflayabileceğimiz bu yaylada isteyenler geleneksel yayla evlerini görmek için yayla içi yürüyüş yapabilirler. Ardından minibüslerimiz bizi aldıktan sonra Uzungöl’e dönerek otobüsümüzle Trabzon’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı              : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.

Öğlen Yemeği   : Uzungöl

Akşam Yemeği  : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama        : Trabzon Otelleri

Not: Elverişsiz doğal koşullar olması durumunda Lustra-Karaster Yaylası yerine Haldizen (Demirkapı) yaylası turu gerçekleştirilebilir

6 Gün : Sümela Manastırı, Hamsiköy ve Sütlaç Molası, Zigana Geçidi, Samsun

Sabah erken kahvaltımız ardından aracımız ile hareket ederek Maçka üzerinden Sümela Manastırı’nı görmek için Altındere Milli Parkı’na giriş yapacağız. Buradan minibüslerimizle ayrılarak kısa bir zaman sonra inecek ve hafif bir yürüyüş sonrası manastırın gezmeye izin verilen noktalarında rehber anlatımları eşliğinde Sümela Manastırı’nı tanıyacağız. Sonrasında meşhur sütlacının da tadına bakabileceğimiz Hamsiköy ve Zigana Geçidi’ni görerek Samsun’a doğru yolculuğumuza başlayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Samsun’da olan otelimizde olacak.

Kahvaltı              : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.

Öğlen Yemeği   :

Akşam Yemeği  : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama        : Samsun Otelleri

7 Gün : Samsun, İlkadım Meydanı, Atatürk Heykeli, Bandırma Vapuru, Sinop, Tarihi Sinop Cezaevi, Katsamonu Meydanı ve Şerife Bacı Heykeli, Nasrullah Meydanı

Sabah kahvaltısı ardından son günkü turumuza başlayacağız. Öncelikle İlkadım Meydanı’nda bulunan Krippel’in muhteşem eseri olan Samsun Atatürk Heykeli ilk gezi noktamız olacak. Burada yapılan anlatım sonrası aracımızla kısa bir yolculukla ulaştığımız Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını Samsun’a ulaştıran Bandırma Gemisi’ne ( birebir boyutta maket ) ulaşacağız. Geminin görülmesi sonrası verilen yeterli serbest zaman ve fotoğraf molası ardından Karadeniz’in bize sunduğu muhteşem manzaralar eşliğinde kıyı boyunca yol yaparak Sinop’a ulaşacağız. Milet Kolonizasyon Dönemi’nin tüm Karadeniz bölgesinde en önemli kent olan Sinop’ta ilk durağımız tarihi surların içerisinde olan tarihi Sinop Cezaevi olacak. Rehberimiz eşliğinde göreceğimiz cezaevi bölümleri ve burada kalmak zorunda olanlar hakkında aldığımız bilgi sonrası Liman’a inerek serbest zaman vereceğiz. Dileyenler geleneksel olarak yapılan kotra ( model gemi ) atölyelerinde hediyelik alabilirsiniz. Öğlen yemeği sonrasında Sinop’tan ayrılarak Kastamonu’ya ulaşacağız. Milli mücadele dönemimizin en önemli kahramanlarından birisi olan Şeride Bacı heykelini Kastamonu Meydanı’nda görüp hikayesini rehberimizden dinledikten sonra verilen serbest zamanda isteyen misafirlerimiz Nasrullah Camii ve Meydanını görebilirler. Ardından İstanbul’a ulaşmak için yola koyulacağız. İstanbul’da sizleri aldığımız duraklara bırakarak turumuzu sonlandıracağız

Kahvaltı              : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.

Öğlen Yemeği   : Sinop

Akşam Yemeği  : Ekstra  - Tur ücretine dahil değildir. Tursan Mola Tesisi

Konaklama        : Bugün otel konaklaması yoktur. Tur bitişi.

Uzungöl Yayla Minibüs Ulaşımı Borçka Karagöl Minibüs Ulaşımı Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezisi Lüks Araçlar ile Ulaşım Acenta İflas Sigorta PoliçesiFiyata Dahil Olan Hizmetler 

Öğle Yemekleri Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri Yemeklerde Alınacak Olan İçecekler Özel Harcamalar Otel EkstralarıFiyata Dahil Olmayan Hizmetler 

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum 25 katılımcı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi  6 gece 7 gün olup otel konaklaması 5 gece 6 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Tur Öncesi Önemli Hatırlatmalar

Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.

Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkânı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil ( + yedek pil ), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun.

Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri vb. konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.

Tur Esnasında Önemli Bilgilendirme

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri ( mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb. bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde ( sağlık, ilaç temini vb. ) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Tur esnasında rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Tur esnasında grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Size dokunduğunu bildiğiniz gıda ve içeceklerden uzak durunuz.

Herhangi bir şey satın almadan önce ( yiyecek, içecek, hediyelik eşya vb. ) sipariş vermeden önce lütfen fiyatlarını sorunuz ve alışverişinizi buna göre yapınız..

Bu Etkinliği Paylaş

Etkinlik Bilgileri: Events
bottom of page