Anasayfa


     SELANİK TURU

   
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar
1. Gün : Lüleburgaz-Babaeski-Uzunköprü-Edirne -Kavala-Selanik

Sabah erken saatlerde ilk kalkış noktamız olan Lüleburgaz’dan,Babaeski'den ve  Edirne'den ve en son Uzunköprü'den  siz değerli misafirlerimizi aracımıza aldıktan sonra ilk durağımız olan Dedeağaç (203 Km.2 Saat 30 Dk.) için yol alma.İpsala üzerinden sınır kapısına varış ve pasaport işlemleri. İşlemlerimizin bitiminin ardından Dedeağaç kentine varış.Şehri panaromik olarak tanımamızın ardından Kavala için yol alımaya devam ediyoruz.(161 Km. 1 Saat 40 Dk.) Kavala şehrine varır varmaz rehberimiz ile Kavala turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Pasa'nın Evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret ve Su Kemeri ile kale icindeki eski sehrin sokaklarını gezdikten sonra öğle yemeğimizi burada alıyoruz.Daha sonra Selanik için şehirden ayrılıyoruz.(153 Km. 1 Saat 45 Dk.) yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Selanik kentine varış ve otelimize hareket ve Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra Yunan Taverna turu. Geceleme otelimizde.

 

2. Gün : Selanik – Drama – 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak ve Atatürk'ü anmak için Atatürk’ün doğduğu eve gidiyoruz. Daha sonra Selanik turu. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Kalesi, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp şehri keşfetmemizin ardından Döner Kule’yi görüyoruzBelirtilen saatte Selanik şehrinden ayrılma ve öğle yemeğimizi de alacak olduğumuz Drama için yola çıkış.Drama’da bizi çok güzel bir restaurant bekliyor.(142 Km. 2 Saat 10 Dk.) Drama’da alınan öğle yemeği ardından Lüleburgaz için hareket. (403 Km. 4 Saat 50 Dk.) Sınır kapısında vereceğimiz alışveriş molasının ardından pasaport işlemleri ve yurda giriş. Bir başka turda buluşmak üzere vedalaşma.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler : Ulaşım + Oda Kahvaltı Konaklama + Türkçe Rehberlik + Araç içi ikramlar 

Dahil Olmayan Hizmetler : Yemekli içkili Taverna Turu 35 Euro,ekstra kişisel harcamalar.

 

Not : Programda belirtilen Kilometreler kesin olup, varış saatleri tahminidir. Yolda ve gümrük kapılarında oluşabilecek saat farklılıklarından firmamız sorumlu olmayıp rehberimiz tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.r.

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj