Anasayfa


     ATİNA -SELANİK YUNANİSTAN TURU

   
Fiyat : 250 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
4 GECE 5 GÜN 10 -14 EKİM 2018
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

ATİNALI YUNANİSTAN TURU
 
      MAVİNİN TARİHİNE YOLCULUK, BİR BİLEN İLE DOYA DOYA
      “4-GECE / 5-GÜN” / SELANİK (1) ATİNA (2) PİRE-KALAMBAKA-KAVALA (1)


1.Gün 10 Ekim 2018 ÇARŞAMBA LÜLEBURGAZ- BABAESKİ - EDİRNE-UZUNKÖPRÜ- SELANİK
 

Sabah saatlerinde belirenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz. İpsala’ya varışımızla birlikte Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Alexandrapoli, Komotini, Xhanti, Kavala üzerinden yaklaşık 5 saat sürecek yolculuk sonrası Selanik’e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Atatürk’ümüzün evini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik’in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Kafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape ‘nin tadına bakıyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için düzenlenecek Taverna turu.( Ekstra ) Geceleme Selanik’te otelimizde.

 

2.Gün 11 Ekim 2018 PERŞEMBE SELANİK - ATİNA
 

Sabah kahvaltısının ardından Selanik’ten ayrılarak Atina`ya doğru hareket ediyoruz. 8 saat’lik bir yolculuk sonrası Atina’ya varıyoruz. Ardından şehir turumuz başlıyor. Agora, Zeus Tapınagı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma–Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Şehir Turunun ardından serbest zaman. Gece arzu eden misafirlerimiz için rehberiniz tarafından ekstra düzenlenecek taverna turu ( Ekstra ). Taverna turumuzun ardından otele dönüş. Geceleme Atina’da otelinizde

3.Gün 12 Ekim 2018  CUMA ATİNA
 

Sabah kahvaltısı sonrası  Dünya Tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz. Acropolis gezisi sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından Ekstra olarak düzenlenen  Corinth Kanalı ve Pire Paşa Limanında balık yemeği turumuza katılabilirler ( Ekstra ) Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalında gemilerin geçişini seyredeceğiz. Akşam üstü Pire limanında balıklarımızı yiyip Yunanistan’ın meşhur içkisi Ouzo’nun tadına bakarak Güneşin batışını seyredeceğiz. Otelimizde dönüş. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün 13 Ekim 2018  CUMARTESİ KALAMBAKA – METEORA - KAVALA
 

Sabah kahvaltı sonrası KALAMBAKA-METEORA ya hareket. Lamia-Trikala yolunu takiben Meteora’ya varış. Tepelere kurulmuş Ortodox rahiplerinin yaşadığı Manastırların gezilmesi. Meteora gezisinin ardından Larissa üzerinden KAVALA ya varış.OtelimizeYerleşme ve konaklama. Akşam yemeği (Ekstra) olarak balıkçı meyhanelerinde.


 
5.Gün 14 Ekim 2018  PAZAR KAVALA-İSKEÇE-GÜMÜLCİNE-DEDEAĞAÇ-UZUNKÖPRÜ- EDİRNE - BABAESKİ - LÜLEBURGAZ


            Sabah kahvaltı sonrası KAVALA ŞEHİR GEZİSİ (Su kemerleri, Liman,Kale,19.YY Neo Klasik Yapılar, Pangıa,Eski & Yeni Şehir, Deniz feneri, Ag.Nicholas & Teodoro Kimissi Kiliseleri KAVALA’LI MEHMET ALİ PAŞA (İmarethane - Ev & Heykeli) Er. Stavrou – El. Venizelos caddeleri,“Elefterios – Karaoli – Nikotsara 28 – Ekim” meydanları gezisi, alış–veriş imkanı sonrası ardından İskeçe ye hareket ve panoramik iskeçe şehir turu.Ardından Gümülcine’ye hareket ediyoruz.Panoramik Gümülcine şehir turu ve Dedeağaç’a hareket.Dedeağaç’ta Panoramik şehir turu sonrası artık turumuzun sonuna geliyor ve KİPİ (YUNANİSTAN) ve İPSALA (TÜRK) Kapılarında pasaport işlemleri ve free shop larda alışverişlerin ardından misafirlerimizi aldığımız noktada bırakıp bir başka gezide buluşmak dileğiyle  veda ediyoruz.
 
 
2-3’lü ODA KİŞİ BAŞI:      250 €URO

Tek Kişi Oda:                     415 €uro

0-5 Yaş Çocuk:                  150 €uro

6-12 Yaş Çocuk:                 200 €uro

 

*** Çocuk,2 Yetişkin yanında konaklama yaptığı taktirde çocuk indiriminden faydalanmaktadır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Arçlarla Ulaşım
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar
 • Souran Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • 3* veya 4* Otellerde Konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı    15TL
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Yeşil Pasaportlulara Mecburi)
 • Belirtilen Ekstra Tur ve Etkinlikler 
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Ekstra Harcamalar

 

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj