Anasayfa


     SAFRANBOLU & AMASRA TURU

   
Fiyat : 370 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
26 - 27 - 28 NİSAN 2019
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

SAFRANBOLU &  AMASRA
26 - 27 - 28 NİSAN 2019

1 GECE KONAKLAMALI

 

 

 

1.GÜN 26 NİSAN 2019 CUMA UZUNKÖPRÜ EDİRNE BABAESKİ LÜLEBURGAZ 

Akşam saatlerinde Uzunköprü, Edirne, Babaeski ve Lüleburgaz'da bulunan siz değerli misafirlerimizle buluşuyor ve İstanbul – Bolu yolu üzerinden Safranbolu'ya hareket ediyoruz.

 

2.GÜN 27 NİSAN 2019 CUMARTESİ SAFRANBOLU-YÖRÜKKÖYÜ

Kente ulaştığımızda Safranbolu' ya hakim bir nokta olan Hükümet tepesi’ nden eski Rum Mahallesi’ ni ve Müslüman Mahallesi’ ni görüyoruz. Tarihi saat kulesini gezdikten sonra yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezp edecek olan Mümtazlar Konağına gidiyoruz. Konaktaki çay molamızın ardından Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini geziyoruz. Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğimiz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken Eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler Çarşılarını kentin etrafında uzaktan gördüğümüz Kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonunu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii’ ni gördükten sonra günümüzde otel olarak kullanılan Cinci Hanı görüyor ve buradan bugün müze haline getirilmiş olan Kaymakamlar Evine gidiyoruz. Yörenin etnografik özelliklerinin de sergilendiği buradaki gezimizin ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Bahçesindeki Güneş Saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’ nun kendisi kadar ünlü olan Safran tat lokum çeşitlerini tadabileceğiniz çarşıda gezmek üzere vereceğimiz serbest zaman sonrasında, durağımız Bektaşiliğin izlerini günümüze taşıyan görkemli evlere sahip olduğu kadar sadeliği de içinde barındıran Yörük Köyü oluyor. Köyde Çamaşırhane’ yi gezdikten sonra Sipahioğlu Konağına geçiyoruz. Harem ve Selam gezilerinin ardından köy meydanında vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3.GÜN 28 NİSAN 2019 PAZAR AMASRA- LÜLEBURGAZ - BABAESKİ - EDİRNE - UZUNKÖPRÜ

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers Prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola?”( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varış.İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir Adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü Balık Restoranlarında öğle yemeği molası (Ekstra), yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi’ni (tadilattan dolayı kapalı) panoromik ziyaretimiz sonrası kentten ayrılıyoruz. Bartın -Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’ te bir Baston Atölyesinin ziyareti sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Varışımızla birlikte bir başka SOURAN TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizde ayrılıyoruz.

 

Konaklama Türü

Fiyat

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı

370 TL

Tek Kişilik Oda

470 TL

1 - 5 Yaş Çocuk

270 TL

6-12 Yaş Çocuk

320 TL

 

*** Çocuk fiyatlandırmaları, yanlarında 2 yetişkin olduğunda geçerlidir.


TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
  • Otobüste Alınan Tüm İkramlar
  • 3* veya 4* Yıldızlı Otellerde 1 Gece Konaklama
  • SOURAN Turizm Rehberlik Hizmetleri
  • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı
  • Panoramik Şehir Turları

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Müze ve Ören Yeri Girişleri
  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Otel Ekstra Harcamaları ve Ekstra Harcamalar

 

 

 

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj