Anasayfa


     SAKIZ ADASI TURU

   
Fiyat : 145 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
7 - 9 EYLÜL 1 GECE ODA+KAHVALTI KONAKLAMA
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

SAKIZ ADASI TURU

7-8-9 EYLÜL 2018

2 GECE 3 GÜN (1 GECE OTEL KONAKLAMALI)

 

1. GÜN 7 EYLÜL 2018 CUMA LÜLEBURGAZ-BABESKİ-EDİRNE-KEŞAN                                                                                        

Akşam saatlerinde Lüleburgaz, Babaeski, Edirne ve Uzunköprü'de daha önceden belirlediğimiz noktalardan sizleri alıp, yolculuğumuza başlıyoruz.Yolda vereceğimiz molalar sonrasında sabah saatlerinde Çeşme’ye varıyoruz.

2. GÜN 8 EYLÜL 2018 CUMARTESi ÇEŞME - SAKIZ ADASI

Sabah Çeşme varışı takiben  alacağımız kahvaltı (Esktra) sonrası saat 07:30 civarı Çeşme Gümrüğüne geçiyor ve saat 09:00 feribotu ile Sakız Adası’na hareket ediyoruz. Sakız Adası, Karaburun Yarımadası’nın karşısında yer alan bir Yunan adasıdır. Adada birçok sakız ağacı olması nedeni ile ismi Sakız’dır. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra Sakız Adası’na varıyoruz.Adaya varışı takiben Sakız Adası şehir turumuza başlıyoruz. Ada merkezini, dükkânları – tavernaları ve en önemlisi Osmanlı’dan günümüze kadar korunmuş Mecidiye Cami, Osmanlı Mezarlı (Kara Ali’nin Mezarı), Sakız Kalesi, Bayraklı Camii ve Medreseyi görüyoruz. Sakız menşeli ürünlerin tadına bakabileceğiniz hem de satın alabileceğiniz turistik mekanları geziyor ve alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında, isteyen misafirlerimiz sahilde bulunan son derece şık kafeteryalarda kahve keyfi yapabilirler.Şehir turu ve serbest zaman sonrası rehberimizin belirlediği saatte buluşup otelimize hareket ediyoruz.Otele yerleşmenin ardından serbest zaman.Akşam arzu eden misafirlerimizle lobide buluşup (Ekstra) Yunan Sirtaki Gecesi’ne gidiyoruz.Ardından konaklama otelimizde.

3. GÜN 9 EYLÜL 2018 PAZAR SAKIZ ADASI - ÇEŞME - UZUNKÖPRÜ- EDİRNE-UZUNKÖPRÜ

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz Deniz-Kum-Güneşin keyfini çıkartabilir,isteyen misafirlerimiz de Güney Ada Turumuza (Ekstra) katılabilirler.Güney Ada turumuzda, İlk olarak Armolia Kasabası’na yani Seramik Atölyelerinin bulunduğu yere gidiyoruz. Burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz.Daha sonra Emporios’a gidiyoruz. Ayrıca meşhur Mayro Volia’da (Volkanik Plajı) görüyoruz. Sonrasında Pyrgi Köyü’ne gidiyoruz. Gerçekten görülmeye değer bu ilginç köyün sokaklarında geziyor ve sizlere Cenova’lı denizci ve kâşif Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfetmeden önce yaşamış olduğu rivayet edilen evi görüyoruz.Sonrasında Pyrgi köyünde siyah giyen kadınları ve kapıların üzerine bırakılmış anahtarları görüyoruz. Buradan yine bir Ortaçağ köyü olan Mesta Köyü’ne gidiyoruz. Cenevizlerden kalma Mesta Köyü, beşgen şekilde korsan saldırılarından korunmak için yapılmış ve günümüze kadar gelmiş çok güzel ve şirin bir köydür. Mesta Köyü’nün dar sokaklarında geziyor ve köy meydanında bulunan mucizevi olduğuna inanılan Aziz Taksiarxis Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Kilisenin içerisinde bulunan eski ikonları ve kiliseyi gezdikten sonra, isteyen misafirlerimizle köy meydanında kahve molası veriyoruz.Sonrasında geri dönüş yolculuğumuz için Limana gidiyoruz.Saat 18:00 feribotu ile Çeşme’ye hareket ediyoruz. 35 dakikalık deniz yolculuğumuzun ardından Çeşme’ye varıyoruz. Bizleri bekleyen otobüsümüze binip, Keşan'a doğru yola çıkıyoruz.Bu güzel Sakız Adası gezimizi bitirip yolda verilen molalar sonrası sizleri aldığımız yerlerde bırakıp bir sonraki SOURAN TURİZM Organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

2 Kişilik Oda da Kişi Başı   145 €uro

Tek Kişilik Oda Farkı            50 €uro

5 - 12 Yaş Çocuk                115 €uro

0-4 Yaş Çocuk                     40 €uro


 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  •  Lüks otobüslerle ulaşım
  • 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda+Kahvaltı Konaklama
  • Otobüste Alına İkramlar
  • SOURAN TURİZM Rehberlik Hizmetleri
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • Yurtdışı Çıkış Fonu 15TL
  • Çeşme'de Alınacak Kahvaltı
  • Schengen Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli 550TL
  • Yunan Tavernası
  • Güney Ada Turu
  • Otel Ekstra Harcamaları (Minibar vs.)

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj