Anasayfa


     ROMANYA ŞATOLAR TURU

   
Fiyat : 179 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
23 - 24 - 25 - 26 OCAK 2020 2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

KURBAN BAYRAMI

ROMANYA ŞATOLAR TURU

2 GECE KONAKLAMA

23-24-25-26 OCAK 2020

1. Gün 23 Ocak 2020 Perşembe LÜLEBURGAZ - BABAESKİ-UZUNKÖPRÜ - EDİRNE 

Belirlenen noktalarda otobüsteki yerlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Edirne yolunu takip ederek sırası ile Kapıkuleye ulaşıyoruz.Kapıkuleden Bulgaristana giriş yapıyoruz.

2. Gün  24 Ocak 2020 Cuma BÜKREŞ

Yolda verilen molalar,Gümrük ve Pasaport işlemlerinden sonra sabah saatlerinde Romanyanın başkenti  Bükreş'e varıyoruz.Bükreş varışı takiben şehir turumuza başlıyoruz;İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan "Halk Evi" dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur).Türk Şehitliği ve Bükreş Camiinin ziyaret ediyoruz.Ardından Herãstrãu Gölü kıyısında Avrupa'nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan açık hava müzesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.  Akşam konaklama otelimizde.

3. Gün 25 Ocak 2020 Cumartesi SİNAİA – BRAN – DRAKULA ŞATO – BRAŞOV

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 08:00’da Transilvanya Şatolar Turu için otobüsteki yerlerimizi alıyor ve Romanya'nın Sinaia şehrine hareket ediyoruz.Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupanın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Sarayı”  ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve cafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur Bükreş’e dönüş.Akşam saat 19:30 da arzu eden konuklarımızla tipik Romen Eğlencesi’ne (Extra 30 Euro) katılma imkanı.Ardından otele dönüş.Akşam konaklama otelimizde. 

4. Gün 26 Ocak 2020 Pazar VELİKO TARNOVA -EDİRNE – UZUNKÖPRÜ - BABAESKİ - LÜLEBURGAZ

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından 08:00’da dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Giurgiu (Romanya) - Ruse (Bulgaristan) sınır kapısına varıyor ve pasaport,gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristana giriş yapıyoruz.Veliko Tarnova varışı takiben şehir turu yapıyoruz.Şehir turunun ardından öğle yemeğ için serbest zaman.Serbest zaman sonrası artık turumuzun sonuna geliyor dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Lesova (Bulgaristan)  - Hamzabeyli (Türkiye) sınır kapısına varış ve pasaport işlemleri sonrası Türkiyeye giriş.Artık gezimizin sonlarına geliyor  ve sizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.Bir başka gezide buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Double Oda 179 EURO
Single Oda 249 EURO
6-12 Yaş 110 EURO
0-6 Yaş 80 EURO

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar
 • SOU'RAN Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • Bükrete 3* 4* Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Bükreş Turu
 • Şatolar turu
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Vize Ücreti veHizmet Bedeli
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Romen Gecesi  (35 EURO)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL )
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Yeşil Pasaportlulara Zorunlu)
 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj