Anasayfa


     RAMAZAN BAYRAMI MAKEDONYA & YUNANİSTAN TURU

   
Fiyat : 149 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
14 HAZİRAN 2018 ÇIKIŞLI 2 GECE OTEL KONAKLAMALI 3 GECE 4 GÜN MAKEDONYA - YUNANİSTAN TURU
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

RAMAZAN BAYRAMI

“MAKEDONYA & YUNANİSTAN TURU”

1.GÜN 14 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE (Arife) LÜLEBURGAZ - BABAESKİ - EDİRNE - UZUNKÖPRÜ - İPSALA

Belirli saat ve noktalardan hareket ediyoruz.İpsala (Türkiye) ve Kipi (Yunanistan) gümrük kapılarında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş ve yola devam.

2.GÜN 15 HAZİRAN 2018 CUMA (Bayram 1.Gün) ÜSKÜP – MATKA KANYONU - TETOVA - OHRİD

Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası sabah saatlerinde Makedonya Gevgali gümrük kapısına varış.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası yolumuza devam ediyor ve Üsküp’e varıyoruz.Üsküp varışı takiben şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turunda ; Üsküp Kalesi, Taşköprü, Sv.Spas Kilisesi, Mustafa Paşa Camii,Kapan Hanı görüyoruz. Üsküp şehir turu sonrası serbest zaman veriyoruz.Ardından öğle yemeğini meşhur Üsküp Köftecilerinde alıyoruz.Öğlen yemeğinin ardından yolumuza devam ediyoruz.Bir sonraki durağımız,Makedonyada görülmesi gereken en güzel yerlerden birisi olan Matka Kanyonu.Verilen serbest zaman ve Kahve molasının ardından yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen (Tetova).Tetova da Balkanların en eski camii ni gördükten sonra yolumuza devam ediyor ve Ohrid e varıyoruz.Ohrid varışı takiben otelimize yerleşiyoruz.Akşam konaklama otelimizde. (Ohrid Konaklama)

3.GÜN 16 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ (Bayram 2.Gün)OHRİD – ST.NAUM

Sabah kahvaltı sonrası 12:00’a kadar serbest zaman.Saat 12:00 da Ohrid turuna çıkıyoruz.Şehir turunda; Ohrid çarşısı, Ulusal Müze, Osmanlı evleri, Haydar Paşa-Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri-Çar Semaoil Kalesi,Makedonya Meydanı,Ayasofya kilisesi, ekolojik Yolculuk, Aziz Kliment ve Kril alfabesini yazan (Aziz Kiril & Metodius) kardeşlerin heykelleri bulunmaktadır.Ardından serbest zaman.Serbest zaman sonrası öğle yemeğimiz için Makedonyanın en güzel doğa harikası olan ohrid merkeze 30 km mesafede bulunan (Ekstra) St. Naum’a,ohrid gölünün çıkış noktasına gidiyoruz.St Naum da verilen yemek molası sonrası serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz serbest zamanda sandal keyfi yapabilir.St. Stefan ziyareti sonrası Ohrid’e dönüyoruz. Ohrid’de isteyen misafirlerimizle (Ekstra) Tekne Turuna çıkıyoruz.Tekne turu ve serbest zaman sonrası otele dönüş..Akşam konaklama otelimizde. (Ohrid Konaklama)

4.GÜN 17 HAZİRAN 2018 PAZAR (Bayram 3.Gün) SELANİK – KAVALA – UZUNKÖPRÜ-EDİRNE- BABAESKİ - LÜLEBURGAZ

Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından 07:30 da dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrası Manastır’a gidiyor ve burada Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ziyaret ediyoruz.Gezi sonrası verilen serbest zamanın ardından Makedonya’dan dönüş yolculuğumuz başlıyor.Makedonya-Yunanistan sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yunanistana giriş yapıyoruz. Yunanistanda ilk durağımız Selanik.Selanikte Atatürk Evi ziyareti sonrası otobüsümüz ile panoramik olarak Selanik turu yapıyoruz.Panoramik turumuzda;Aya Dimitri Kilisesi,Beyaz Kule, Sahil şeridi, Fuar alanı’nı gördükten sonra son fotoğraf molasını Selanik Kalesinde veriyor ve Kavala’ya hareket ediyoruz.Kavala varışı takiben verilen akşam yemeği molasını Balık lokantasında alıyoruz.Yemeğin ardından Kavala Kurabiyecisi’ne gidiyoruz.Kavala kurabiyelerimizi de aldıktan sonra artık turumuzun sonuna geliyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Kipi (Yunanistan) ve İpsala (Türk) Kapılarında pasaport işlemleri ve free shoplarda alışverişin ardından sizleri aldığımız noktalara varıyor ve bir başka gezide buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Otobüste Alınan Tüm İkramlar
  • SOURAN Turizm Rehberlik Hizmetleri
  • Üsküp, Kalkandelen (Tetova), Ohrid, Bitola, Selanik ve Kavala Şehir Gezileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Yeşil Pasaportlar için Seyahat Sağlık Sigortası (1 Aylık)
  • Müze ve Ören yeri - Kutsal Mekan giriş ücretleri
  • Schengen Vizesi & Seyahat Sigortası & Hizmet Bedeli
  • Yurtdışı Çıkış Vergisi (7 yaşın altındakiler muaf)

 

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj