Anasayfa


     CORFU ADASI & YANYA & PARGA & METEORA TURU

   
Fiyat : 250 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ 20-21-22-23-24 AĞUSTOS 2018 3 GECE OTEL KONAKLAMALI
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

CORFU ADASI & YANYA & PARGA & METEORA TURU

20-21-22-23-24 AĞUSTOS 2018

3 GECE OTEL KONAKLAMALI

1. Gün 20 Ağustos 2018 - Pazartesi (Kurban Bayram Arife)

Belirlenen noktalardan hareketimiz sonrası ardından İpsala sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandropoulis (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe), Kavala ve Selanik üzerinden Parga’ya hareket ediyoruz.

1. Gün 21 Ağustos 2018 - Salı (Kurban Bayramı 1. Gün)

Kavala ve Selanik yakınlarında vereceğimiz molalarla birlikte yol alacağımız Yunan otobanında onlarca tünelin içinden geçerek Parga’ya varıyoruz. Varışa müteakip, yürüyüş ile Parga’yı geziyoruz. Türk Pazarı sokağı, Venedik Kalesi, ardından geleneksel Parga evleri arasından dar sokaklardan, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Parga meydanına varıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.Akşam arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Canlı Yunan müziği ve Sirtaki eşliğinde Taverna gecesine katılabilirler. (45.-€ Fix Menü-2 İçki/İçecek dahil) Geceleme otelimizde.

3. Gün 22 Ağustos 2018 - Çarşamba (Kurban Bayramı 2. Gün)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek Korfu Adası Turu’na katılabilirler. (50.-€) Bu turda, gemi ile İyon denizinin incisi Korfu adasına geçiyoruz. Tarihi Fransız ve Venedik mimarisinden oluşan bu şirin kasabada, Saint Spridon, Patron Saint Kiliselerini, Theotaki meydanını ve burada bulunan Venedik Kalesi’ni, görüyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda tarihi sokaklarda bulunan seçkin mağazalardan el yapımı hediyelik eşya alabilir veya ünlü Liston meydanındaki kafelerde hoşça vakit geçirebilirsiniz.Ardından tekrar gemiye binip Parga'ya  hareket ediyoruz.Akşam konaklama Parga’da otelimizde.

3. Gün 23 Ağustos 2018 - Perşembe (Kurban Bayramı 3. Gün)

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Yanya'ya hareket ediyoruz.Yanya’ya varışı takiben yapılacak panoramik şehir turunda;merkezde bulunan LITHARISTSIA PARKI içindeki arkeolojik müzeyi ziyaret ederek başlıyoruz.Turumuza müzenin içerisinde bulunan Epirus, Dodoni ve Vitsa' dan kalmış kalıntıların teşhir edildiği odaları gezerek devam ediyoruz. IOANNENA şehrinden 2 km mesafede bulunan PERAMA MAĞARASI'nı ziyaret ederek, Balkanların sahip olduğu en büyük mağarayı görmüş oluyoruz. Bu mağara binlerce senelik sarkıt ve dikitlerle dekore edilmiştir. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra göl kenarında bulunan ve Belediye Müzesi tarafından korunan Aslan Paşa Camii ve kalesini ziyaret ediyoruz.Şehir turunun ardından isteyen misafirlerimizle (Ekstra 15 €uro) Gölde Tekne Turuna çıkıyoruz.Tekne turu sonrası otele hareket ediyoruz.Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimizle (Ekstra 40 €uro) taverna turuna gidiyoruz.Ardından Akşam konaklama Yanya’da otelimizde.

3. Gün 24 Ağustos 2018 - Cuma (Kurban Bayramı 4. Gün)

Otelde alacağımız sabah kahvaltı sonrası Meteora & Kalambakaya hareket ediyoruz.Meteora varışı takiben; Tepelere kurulmuş Ortodox Rahiplerinin yaşadığı Manastırları geziyoruz.Meteora da verilecek serbest zaman sonrası Selaniğe hareket ediyoruz.Selanikte Atatürk'ün Evi ni ziyaret edip Sahilde serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanın ardından Kavala’ya hareket. Kavala’ya varışı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda ;İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası Akşam yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilecek serbest sonrası İstanbul’a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalaravarış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı250 €uro
Tek Kişilik Oda Farkı115 €uro
6 - 12 Yaş 230 €uro
1 - 5 Yaş Çocuk100 €uro

 TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Panoramik Şehir Turları
 • SOURAN Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • 3*** - 4**** Otellerde 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otel Ekstra Harcamalar (Mini Bar vs.)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Corfu Adası Turu                                    50 €uro
 • Parga Taverna                                        45 €uro
 • Yanya Tekne Turu                                   15 €uro
 • Yanya Taverna                                        40 €uro
 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj