Anasayfa


     ROMANYA TURU 12-13-14-15 NİSAN 2018

   
Fiyat : 149 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
12-15 NİSAN 2018 2 GECE KONAKLAMALI ROMANYA TURU
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

1. Gün 12 Nisan 2018  Perşembe             EDİRNE

Saat 00:00 Edirne Migros önünde toplanıyor ve gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün  13 Nisan 2018 Cuma                      BÜKREŞ

Yolda verilen molalar,Gümrük ve Pasaport işlemlerinden sonra sabah saatlerinde Romanyanın başkenti  Bükreş'e varıyoruz.Bükreş varışı takiben şehir turumuza başlıyoruz;İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan "Halk Evi" dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur).Türk Şehitliği ve Bükreş Camiinin ziyaret ediyoruz.Ardından Herãstrãu Gölü kıyısında Avrupa'nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan açık hava müzesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.  Akşam konaklama otelimizde.

3. Gün 14 Nisan 2018 Cumartesi                  SİNAİA – BRAN – DRAKULA ŞATO – BRAŞOV

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 08:00’da Transilvanya Şatolar Turu için otobüsteki yerlerimizi alıyor ve Romanya'nın Sinaia şehrine hareket ediyoruz.Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupanın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Sarayı”  ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve cafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur Bükreş’e dönüş.Akşam saat 19:30 da arzu eden konuklarımızla tipik Romen Eğlencesi’ne (Extra 30 Euro) katılma imkanı.Ardından otele dönüş.Akşam konaklama otelimizde.

4. Gün 15 Nisan 2018  Pazar                    VELİKO TARNOVA -EDİRNE

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından 08:00’da dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Giurgiu (Romanya) - Ruse (Bulgaristan) sınır kapısına varıyor ve pasaport,gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristana giriş yapıyoruz.Veliko Tarnova varışı takiben şehir turu yapıyoruz.Şehir turunun ardından öğle yemeğ için serbest zaman.Serbest zaman sonrası artık turumuzun sonuna geliyor dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Lesova (Bulgaristan)  - Hamzabeyli (Türkiye) sınır kapısına varış ve pasaport işlemleri sonrası Türkiye'ye giriş.Artık gezimizin sonlarına geliyor  ve sizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.Bir başka gezide buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 
  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Panoramik Şehir Turları
  • Sourantour Rehberlik Hizmetleri
  • 3*** - 4**** Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
  • Otobüste alınan tüm ikramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Otel Ekstra Harcamalar (Mini Bar vs.)
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL


FİYATLANDIRMA:

Double Oda 149 EURO
Single Oda 279 EURO
6-12 Yaş 125 EURO
0-6 Yaş 100 EURO
 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj