Anasayfa


     SAFRANBOLU - AMASRA TURU

   
Fiyat : 225 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
17-18 MART 2018 1 GECE KONAKLAMALI SAFRANBOLU - AMASRA TURU
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

1.GÜN 16 MART 2018 CUMA    EDİRNE-TEKİRDAĞ-İSTANBUL

Akşam belirlenen saatte siz değerli misafirlerimizle buluşuyor ve İstanbul – Bolu yolu üzerinden Safranbolu'ya hareket ediyoruz.

 

2.GÜN 17 MART 2018 CUMARTESİ   SAFRANBOLU-YÖRÜKKÖYÜ

Kente ulaştığımızda Safranbolu' ya hakim bir nokta olan Hükümet tepesi’ nden eski Rum Mahallesi’ ni ve Müslüman Mahallesi’ ni görüyoruz. Tarihi saat kulesini gezdikten sonra yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezp edecek olan Mümtazlar Konağına gidiyoruz.Konaktaki çay molamızın ardından Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini geziyoruz.Safranbolutarihinin izlerini görebileceğimiz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken Eski Semerciler,Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler Çarşılarını kentin etrafında uzaktan gördüğümüz Kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonunu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii’ ni gördükten sonra günümüzde otel olarak kullanılan Cinci Hanı görüyor ve buradan bugün müze haline getirilmiş olan Kaymakamlar Evine gidiyoruz.Yörenin etnografik özelliklerinin de sergilendiği buradaki gezimizin ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Bahçesindeki Güneş Saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’ nun kendisi kadar ünlü olan Safrantat lokum çeşitlerini tadabileceğiniz çarşıda gezmek üzere vereceğimiz serbest zaman sonrasında, durağımız Bektaşiliğin izlerini günümüze taşıyan görkemli evlere sahip olduğu kadar sadeliği de içinde barındıran Yörük Köyü oluyor.Köyde Çamaşırhane’ yi gezdikten sonra Sipahioğlu Konağına geçiyoruz. Harem ve Selam gezilerinin ardından köy meydanında vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3.GÜN 18 MART 2018 PAZAR   AMASRA-İSTANBUL-TEKİRDAĞ-EDİRNE

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers Prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola?”( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varış.İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir Adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü Balık Restoranlarında öğle yemeği molası (Ekstra), yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi’ni (tadilattan dolayı kapalı) panoromik ziyaretimiz sonrası kentten ayrılıyoruz. Bartın -Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’ te bir Baston Atölyesinin ziyareti sonrasında Edirne’ye olan dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda verilen molalardan sonra Edirne'ye varışı takiben bir başka gezide buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizde ayrılıyoruz.

           TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Panoramik Şehir Turları
 • Sourantour Rehberlik Hizmetleri
 • Otobüste alınan tüm ikramlar
 • 1 Gece 3***-4**** Otelde Oda Kahvaltı Konaklama


  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Tüm Ekstra Harcamalar

FİYATLANDIRMA:

Double Oda 225 TL
Single Oda 325 TL
6-12 Yaş 200 TL
0-6 Yaş 175 TL
 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj