Anasayfa


     GAP TURU ANTAKYA - GAZİANTEP - ŞANLIURFA - MARDİN – ADIYAMAN - KAYSERİ

   
Fiyat : 1500 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
06 - 13 EYLÜL 2019
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar
1.GÜN 06 EYLÜL 2019  

Siz Değerli SOURAN TURİZM misafirlerimiz ile sırasıyla Edirne , Uzunköprü , Babaeski , Lüleburgaz’dan belirlenen saatlerde alarak yolculuğumuza başlıyoruz. 
Bolu-Ankara-Aksaray-Adana yolu üzerinden Antakya’ya varıyoruz.

2.GÜN 07 EYLÜL 2019 HATAY (ANTAKYA)

Sabah yolda alınan serbest kahvalt molası (Ekstra) sonrası,Antakya’ya varıyoruz. Çan-Ezan-Hazzan sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte dikkatimizi ilk çekecek nokta şehri boydan boya ikiye bölen Asi Nehri. İlk gezi durağımız Antakya Arkeoloji Müzesidir. Ardından Anadolu'da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii ve Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Eski Antakya Evlerini gezeceğimiz sokaklarda Katolik Ortodoks ve protestan Kiliseleri, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakya’lı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne(Harbiye)’de geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN 08 EYLÜL 2019 GAZİANTEP

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kırıkhan, Hassa ve Kilis üzerinden Gaziantep’e varıyoruz. Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz.Müzeden ayrılarak sedef atölyesine hareket ediyoruz. Sedef Atölyesini geziyoruz. Medusa Cam Eserleri Müzesi, tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini kale kapalı olduğundan dışarıdan görüyoruz. Bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN 09 EYLÜL 2019 BİRECİK - HALFETİ TEKNE TURU - ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Nizip üzerinden Birecik’e gidiyoruz.Birecik’de dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra Halfeti’den ayrılarak Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanı’nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Şanlıurfa’ya.hareket ediyoruz. Ş.Urfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz.Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında isteyen misafirlerimizle Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesine (Ekstra) gidiyoruz.

 

5.GÜN 10 EYLÜL 2019  HARRAN - MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıyoruz. Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak, tarihi İpek Yolu, Viranşehir üzerinden Mardin’e varıyoruz. Değişik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzaferan Manastırı ziyaret ediliyor ve burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane,Mezar bölümlerini görüyoruz. Mardin’de Kasımiye Medresesini geziyoruz. Burada Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Şehir merkezine giderek burada Mardin Sokakları, Ulu Cami, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi, Zinciriye Medresesi gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasıda otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde

 

6.GÜN 11 EYLÜL 2019  ATATÜRK BARAJI - NEMRUT - ADIYAMAN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıyoruz. Tarihi İpek Yolu, Kızıltepe - Viranşehir Şanlıurfa üzerinden Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından otelimize yerleşme sonrasında minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağı, sonrasında gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağışsunağı, güneşin batışı sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7.GÜN 12 EYLÜL 2019 KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıyoruz. Adıyaman’dan ayrılarak Kahramanmaraş’a doğru hareket ediyoruz. Kahramanmaraş'ta gezimize Tarihi Kalesi ile başlıyoruz. Kale gezimizin ardından, Dulkadiroğulları`ndan kalan Ulu Cami'yi geziyoruz. Caminin yanında bulunan Taş Medrese ve Kapalıçarşı'da vereceğimiz serbest zamanın ardından meşhur dövme dondurmanın tadına bakabileceğiniz Yaşar Pastanesi’nde (ekstra) vereceğimiz molada dileyen misafirlerimiz verilen serbest zamanda Maraş çarşısında görebilirler. Molamızın ardından Kayseri’ye doğru hareket ediyoruz. Kayseri varışı takiben otele yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

8.GÜN 13 EYLÜL 2019 KAYSERİ-HACI BEKTAŞ-I VELİ İSTANBUL -EDİRNE

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,otelden ayrılıyoruz. Eşsiz güzelliğiyle büyüleyen tarihi farkıyla Kayseri turumuza başlıyoruz. Milli Mücadele'de Kuvayi Milliye tarafından kullanılan Saat Kulesi'ni görüyoruz. Dünyanın ilk hastanesi olarak kabul edilen Şifaiye Medresesi ziyaretimizin ardından sonrasında Döner Kümbet adı verilen Prenses Şah Cihan Hatun adına yaptırılmış önemli ve görkemli bir türbedir. Selçuklu eserlerinin en güzel örneklerindendir. Sarımtırak kesme taştan on iki köşeli ve yüzlü olarak (Her yüzünde değişik geometrik şekiller ve efsanevi yaratıkları sembolize eden kabartmalar vardır.)inşa edilen görkemli yapının ardından Alaeddin Keykubad’ın hanımı mahperi hatun tarafından 1238 tarihinde yaptırılan göz kamaştırıcı yapısıyla Kayseri’nin Selçuklarından günümüze gelen en büyük Camiisi olan Hunat Camii’yi ziyaret ediyoruz ve Kayseri turumuzu sonlandırarak, Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesini geziyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından dönüşe geçiyoruz. Kırşehir-Kırıkkale-Ankara-Bolu–İstanbul,Çorlu,Tekirdağ'ı takiben Edirne'ye varıyoruz. Bir başka gezide görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyorız.

        TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • 6 Gece Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah Kahvaltısı+Akşam Yemeği)
 • Otellerde Açık Büfe 6 gün Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği 
 • Sourantour Rehberlik Hizmetleri
 • Yol Boyunca Araçta Alınan İkramlar

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle Yemekleri
  • Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Otellerde Minibar vs. Ekstra Harcamalar
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Şanlıurfa Sıra Gecesi 
  • Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri 
  • Halfeti'de Tekne Turu 

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj