Anasayfa


     UZUN KARADENİZ VE BATUM TURU

   
Fiyat : 1350 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
13 - 19 AĞUSTOS 2018 BOYDAN BOYA KARADENİZ TURU 5 GECE OTEL KONAKLAMASI
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

1.GECE :   EDİRNE – İSTANBUL– BOLU – KASTAMONU  

Siz Değerli SOURAN TURİZM misafirlerimiz ile sırasıyla Edirne , Uzunköprü , Babaeski , Lüleburgaz’dan belirlenen saatlerde alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. İSTANBUL – BOLU – KARABÜK –  güzergâhını takip ediyoruz. 

 

1.GÜN  :    KASTAMONU– SİNOP – SAMSUN

                                      

Kastamonu'ya ulaşıyoruz Sabah erken saatlerde (Ekstra) kahvaltımızı yaptıktan sonra. Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı’nı görüp Nasrullah Camii ve Meydanı’nı geziyor, Kastamonu Kalesini ve Saat Kulesini panoramik olarak görüyoruz. Aracımızla Taşköprü – Hanönü - Boyabat istikametini takip ederek Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop’ta, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Hapishaneyi gezip Sinop Limanında (Ekstra) öğle yemeği için mola veriyoruz. Sinop’ta Boyabat ezmesi ve maket gemi atölyelerinden gemicik alabilirsiniz. Sonra Gerze – Bafra - Alaçam istikametinden Samsun’a varıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Sonra kısa bir yürüyüşle Gazi Müzesi’ne ulaşıyoruz. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

  2.GÜN  :     SAMSUN – ORDU – GİRSUN – TRABZON  

 

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, sonra yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in iki ünlü ilçesi olan ve adı türkülere konu olmuş Ünye ve Fatsa’dan geçerek Ordu’ya ulaşıyoruz. Burada Ordu kentinin sembolü olan Boztepe’ye Teleferikle (Extra) çıkıyoruz. 475 metre yükseklikteki bu manzara sizi çok etkileyecek. Burada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından aracımıza binerek Giresun’a hareket ederiz. Giresun’da Kaleyi ve Amazon Adasını panoramik görerek Tirebolu’ya çay fabrikasının bulunduğu yere ulaşıyoruz. Burada hem çayın yapımının tarihini hem de bahçeden demliğe giden sürecini göreceğimiz çay fabrikası gezimizi yapıyoruz. Alışverişimiz sonrasında yola çıkıyoruz(Ekstra) öğle yemeği için Akçaabat’ta bulunan restoranımıza gidiyoruz. Akçaabat Köfte Menü yiyoruz. Yemek sonrasında Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz.

 

Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası sonrası,20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkünü Rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşk’ü gezimizin sonrasında Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Maçka’dan geçerek Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde âdeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastır’ı mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz 1250 mt yükseklikteki Sümela Manastırı’nı gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz.(Restorasyonda olduğundan, manastırın tur tarihinde geziye kapalı olması durumunda Altındere Milli Parkı içerisinden manastırın panoramik fotoğrafı alınacaktır)., muhteşem bir manzara ile otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

 3.GÜN : TRABZON – RİZE - FIRTINA VADİSİ –  ÇAMLIHEMŞİN – AYDER YAYLASI

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ayder’e doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’da 13.yy da Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Cami Müzesini geziyoruz. Daha sonra aracımızla Bıçakları ve konakları ile ünlü Sürmene ilçesine uğruyoruz. Türk Sivil Mimarisinin bölgedeki önemli örneklerinden olan Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz. Karadeniz’e özel balların satışının yapıldığı bu özel konakta, dileyenler bal, ihtiyacını karşılayabilirler. Bu güzel konağı fotoğrafladıktan sonra Aracımıza biniyor ve Sürmene Bıçak Atölyesine uğruyoruz. Ardından Kara denizin en güzel vadilerinden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Fırtına Vadisi’nde ilk olarak (Ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz.

Yemek sonrasında ise muhteşem bir Tulum Horonu gösterisi sizleri bekliyor olacak. Sizde Horon oynayabilirsiniz. 

Ekstra Aktiviteler olan Fırtına Deresinde Zipline veya Rafting veya Zilkale ve Palovit Şelalesi için serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz.  

Muhteşem anları yaşayacağımız bu zevkli aktivitelerimiz sonrasında Fırtına Deresi’ni takip edip kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş Köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yeşilin bin bir tonunu içinde barındıran ve bu gece konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

4.GÜN : AYDER YAYLASI – HOPA – KARAGÖL – BATUM – RİZE – UZUNGÖL

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.

Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman vereceğiz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp Rehberimizin belirttiği saatte aracımızda buluşarak hareket ediyoruz. Bu yolculuğumuz esnasında kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek, Borçka’ya geliyoruz. (Extra) Minibüslerle buluşup güzel manzaralar eşliğinde Bir Tabiat Harikası olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Burada güzel bir doğada fotoğraf ve dinlenme molası veriyoruz. Bir saat sonunda minibüslere binerek Borçka’ya hareket ediyor ve orada Bölgeye özgü (Ekstra)Öğlen yemeği olarak Cağ Kebabı menü yedikten sonra aracımızla buluşup Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz.

Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio Kalesi'ni (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde Tarihi Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Binası, Piasa Meydanı, Aziz Nikolaus Kilisesi ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından aracımızla buluşarak Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp, Rize Bezi Atölyesine gidiyoruz. Burada Rize Bezi yapımı hakkında bilgi alıp, alışveriş sonrası aracımıza binerek Rize Kalesine çıkıyoruz. Kale gezimizin ardından, Uzungöle gelerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yeni olmalı, yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

 

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ 

 

 

5. GÜN : UZUNGÖL – HALDIZEN DERESİ  –DEMİRKAPI YAYLASI – TRABZON - GİRESUN

 

Bu sabah muhteşem bir Uzungöl manzarasıyla uyanıyoruz.. Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Karadeniz’in kart postallarına malzeme bölgesi olan Uzungölde güzel fotoğraflar çekiliyoruz. Haldizen Deresi’nin önünün alüvyonlarla kesilmesi sonucunda oluşmuş olan Karadeniz’in simgesi Uzun göl’de vereceğimiz serbest vakit sonrasında dileyen misafirlerimizle (Extra) Yüksek Kaçkar Yaylaları turumuz olan Demirkapı Haldizen Yayla gezisi gerçekleştiriyoruz. Minibüslerimize binerek yaylaya hareket ediyoruz.  Vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Yüksek yayla gezilerimiz sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğinin ardından yeniden Trabzon’a dönüyoruz. Trabzon’da Bölgeye özgü Yöresel ürünlerimizi alarak aracımıza biniyor ve Kirazın anavatanı olan Giresun’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6. GÜN  : GİRESUN – SAMSUN – AMASYA – BOLU  – İSTANBUL – EDİRNE

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Samsuna doğru yola çıkarız. Samsunda ATAMIZI Samsun’a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapuru’nu geziyoruz. Muhteşem şekilde yapılmış balmumu heykelleri ve geminin çeşitli bölümlerini gördükten sonra Samsun'daki gezilerimizi tamamlayarak Samsun'dan ayrılıyor ve Amasya’ya varıyoruz. (Ekstra) Yöresel Yemeklerden oluşan Öğlen yemeğimizi yedikten sonra Gezimize Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin cumbalarını izleyerek Şehzadeler Parkına geliyor burada fotoğraflar çekildikten sonra Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan İçinde İlhanlılar Döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. BOLU – İSTANBUL güzergahını takip ederek EDİRNE’ye varıyor ve bir başka SOURAN TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Modern Otobüsler ve Otobüs İçi İkramları             
* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Sourantour  Güvencesi  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes, Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.
*  Batum Turu

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 1. Gün Kahvaltı – Son gün Akşam yemeği
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Tur Organizasyonları
* Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL.

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj