Anasayfa


     ROMANYA-MOLDOVA TURU

   
Fiyat : 225 Euro 
Ürün Özellikleri
BÜKREŞ(1)KİŞİNEV(2)
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

ROMANYA-MOLDOVA TUR PROGRAMI

 

 1.GÜN :Gece saat 24:00 da Lüleburgaz Stadyumu önünde siz değerli misafirlerimizi aracımıza aldıktan sonra Bükreş için yola çıkıyoruz. Kapıkule sınır kapısına varışımızla pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Bulgaristan üzerinden geçerek sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz.

 2.GÜN: Sabah saatlerinde varışımızla birlikte Bükreş şehir merkezine hareket ediyoruz. Bükreş Panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Daha sonra  Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon'un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani "Halk Evi" ni gezeceğiz. Halk Evi ziyaretimizin ardından "DimitreGusti" yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Ardından  Doğu Avrupa'nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz, sonrasında Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi'ne doğru yola çıkıyoruz.  14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula'nun evidir bu kale.  Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Yorucu ama keyifli günümüzün ardından otelimize varış ve konaklama.

 3.GÜN: Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından Kişinev için için yola çıkıyoruz uzun ama keyifli yolculuğumuzda sizleri yormadan arada verilen molalar ile Kişinev’e ulaşıyor ve şehirde panoramik gezi yapıyoruz. Gezimizde Büyük Stephen Anıtı ve parkı, The Alley of Classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Moldova Kültür Müzesi, Eski Kilise, Bakanlıklar bulunmaktadır. Akşam konaklama otelimizde.

 4.GÜN: Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimizle rehberimizin extra düzenleyeceği Orchei Vechi-Cricova şarap mahzenleri turuna katılabilirler. Trebujni ve Butuceni köylerinin yanında bulunan doğal ve arkeolojik kent olarak tanınan Orchei Vechi arkeolojik kentini geziyoruz. Ardından Cricova ‘ya hareket ediyoruz. Cricova mahzenlerinde çok önemli şarap koleksiyonları bulunmaktadır. Şarap tadımlarımızın ardından otelimize varış ve konaklama.

 5.GÜN:Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında geri dönüş için yola çıkıyor yolda verilen molaların ardından yurda varışımızla birlikte misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyor bir daha ki Sou’Ran Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj