Anasayfa


     KONYA MEVLANA ŞEB-İ ARUS TURU

   
Fiyat : 330 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
1 GECE KONAKLAMALI KONYA TURU
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar
ŞEB - İ ARUS TURU PROGRAMI : 

1. GÜN : EDİRNE - UZUNKÖPRÜ - BABAESKİ - LÜLEBURGAZ - KONYA


20:30 Edirne, 21:30 Uzunköprü, 22:30 Babaeski, 23:00 Lüleburgaz'dan siz değerli misafirlerimizi aracımıza aldıktan sonra İstanbul üzerinden Konya'ya olan yolculuğumuz başlıyor. Sizleri yormadan periyodik molalarımızla keyifli bir yolculuğun ardından Konya'ya varıyoruz.

2. GÜN : KONYA TURU

Şehirde ekstra olarak kahvaltı molamızı veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuslar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Tabi ki en başta Konya’nın meşhur yemeği Etli Ekmek olacak. Yemeğimizin ardından Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından biraz dinlenmek adına Alâeddin Tepesi’nde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni geziyoruz. Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi bir diğer gezi noktamız olacak. Bu muhteşem eser 1955’den beri Karatay Çini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minareli Medrese’yi gezdikten sonra akşam çayı için Meram Bağları’na gidiyoruz. Burada vereceğimiz çay-kahve molamızın ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrasında Sema Törenlerini izlemek üzere törenlerin gerçekleştirildiği salona hareket ediyoruz. ( Ekstra ) Geçireceğimiz muhteşem dakikalar ve bulacağımız tasavvufi huzurun ardından otelimize dönüyoruz. 

3. GÜN : KONYA - LÜLEBURGAZ - BABAESKİ - UZUNKÖPRÜ - EDİRNE

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği dönemin bilgini ve psikoloğu Tavus Baba (Tuzcu Baba) Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Türbenin asıl ismi Muhammed El-Bini Türbesi’dir. Türbe gezimiz sonrası Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir yer olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince sürekli ziyaret edilmiş bu güzel kasabamızda, beldenin tarihi kilisesini gezip, tarihi sokaklarda yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüş esnasında kendinizi tarihin birer sayfası gibi hissedeceksiniz. Sonrasında  Akşehir’e hareket ediyoruz. Hazır cevaplılığı ile ünlü ve birçoğumuzun hikâyelerini dinleyerek büyüdüğümüz Nasrettin Hoca’nın Türbesini ziyaret ettikten sonra Hocanın fıkralarını yansıtan heykellerin ve figürlerin bulunduğu Gülmece Parkında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Tarihi bir Akşehir evi de olan Nasreddin Hoca Etnoğrafya Müzesini ve Akşehir Ulu Cami gezilerimizin ardından dönüş için yola çıkıyoruz. Geldiğimiz güzergah üzerinden siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Tur ve hizmetlerimizin sonu.

Fiyatlandırma :

2 - 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı : 330 TL

Tek Kişilik Oda : 420 TL

0 - 3 Yaş : 130 TL

3 - 12 Yaş : 165 TL 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM,
 • 1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • ÇEVRE GEZİLERİ
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • ZORUNLU MESLEKİ SİGORTA

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • SEMA TÖRENİ GİRİŞ BİLETLERİ
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ


 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj