Anasayfa


     ORTA ANADOLU TURU

   
Ürün Özellikleri
5 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMALI ORTA ANADOLU TURU
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

ANKARA – BEYPAZARI -  KAPADOKYA – KONYA – ESKİŞEHİR

 

  1. GECE    23 NİSAN GECE  UZUNKÖPRÜ - BABAESKİ - LÜLEBURGAZ – ANKARA

Belirlenen kalkış noktalarından turumuza katılacak misafirlerimizle yolculuğumuza başlıyoruz. SOURAN TOUR otobüs içi ikramları eşliğinde İstanbul – Adapazarı – Bolu güzergâhını takiple Ankara’ya varıyoruz.

 

1.GÜN    24 NİSAN ANKARA BEYPAZARI TURU 

 Burada kahvaltımızı yaptıktan sonra Ankara turuna ATAMIZI anarak yani Anıtkabir ziyaretiyle başlıyoruz. Anıtkabir ve Müzesi ziyareti sonrası aracımıza binerek Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesine geliyoruz. Burada Rehberimiz eşliğinde bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra Öğlen Yemeğimizi Ankara Kalesinde bulunan Restoran’da yiyoruz. Sonra aracımıza binerek Hacı Bayram Cami ve Agustus Tapınağını ziyaret ediyoruz. Burada ki iyi dilekler, serbest zaman da görerek fotoğraflayacağımız eski Ankara Evleri ve Hediyelik alışveriş sonrası Beypazarı’na hareket ediyoruz. Beypazarı’na gelince tarihi sokaklarına bırakıyoruz kendimizi. Beypazarı’nın meşhur Havuç Heykeli önünde toplu fotoğraf çekiliriz. Taş Mektep ve Taş Konak ziyareti sonrası Beypazarı Kurusu ve yöresel ürünler alışveriş için serbest zaman verip daha sonra önceden belirtilen toplanma yerinden buluşup Beypazarı’nda otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeğimiz Otelde.

 2.GÜN   25 NİSAN ANKARA – TUZ GÖLÜ – KAPADOKYA

 Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında aracımıza binerek Kapadokya’ya doğru yola çıkarız. Güzel Bozkır manzaraları seyrederek Tuz Gölüne geliyoruz. Hiç Tuz Kaplı bir gölde yürüdünüz mü? Biz yürüyeceğiz ve de fotoğraf çekileceğiz. Daha sonra bu güzel manzara eşliğinde çayımızı içip, tuzdan yapılan Kozmetik ürünler hakkında ki bilgi ve hediyelik alışveriş sonrası aracımıza binerek Aksaray’a doğru yola çıkıyor ve Aksaray’a gelince Öğlen Yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası ilk durağımız Yaprak Hisar Manzara noktasında fotoğraf molası vererek Rehberimiz eşliğinde Volkanlarla kaplı Kapadokya tarihi ve muhteşem oluşumları hakkında bilgi alıyoruz. Bu harika manzara sonrası Volkanik dağlar olan Hasan ve Melendiz Dağlarını seyrederek bir Krater Gölü olan Narlı Göl’e gelerek burada fotoğraf molası veririz. Daha sonra aracımızla Ihlara Kanyonunu ve Melendiz Çayını rahatlıkla görebileceğimiz Ihlara Fotoğraf noktasından Panoramik olarak Ihlara Kanyonu’nu seyredip, fotoğrafımızı çektikten sonra aracımıza binerek, Atalarımızın binlerce yıl önce yaşadıkları Kaymaklı Yeraltı şehrine gelir ve burada Rehberimiz eşliğinde yeraltına doğru yolculuğumuz başlarız. Bu inanılmaz sanki başka bir dünyada ki yolculuk sonrası Otelimize gelerek dinlenmeye çekiliriz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra) Gideceğimiz yer doğal kayalara oyulmuş olup yeraltındaki bir tüf mağara. Burada bize ayrılan yerlere oturuyor ve sırasıyla Yedi Bölge Halk Dansları, Kına Gecesi, Dansöz, animasyon ve de aralarda bizlerin dans etmesi için çalınan müziklerle eğleneceğiz, yiyeceğiz, içeceğiz ve 3 saat boyunca harika bir zaman geçireceğiz. Daha sonra Otelimize dönüyoruz.

 

3.GÜN     26 NİSAN      KAPADOKYA – KAPADOKYA

 (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz (ekstra) BALON TURU veya KAPADOKYA JEEP SAFARİ TURU etkinliklerine katılabilirler)

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında aracımıza binerek Kapadokya’nı kucağına bırakırız kendimizi. Bu gün ziyaret edeceğimiz yerler; Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak (Panoramik) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya gidiyoruz. Mustafa Paşa’nın mistik sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüşün sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni (Panoramik) seyretme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN 27 NİSAN KAPADOKYA – AKSARAY – KONYA

 Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında aracımıza binerek 10:00 gibi hareketle Aksaray üzeri Sultan Hanı Kervansarayına geliriz ve burada Rehberimiz eşliğinde Türkiye’nin en büyük Kervansarayını ziyaret ederiz. Hediyelik alışveriş sonrası Konya’ya geliyor ve burada Meşhur Etli Ekmek ve yöresel yemekleri yedikten sonra, ünlü Filozof ve Hoşgörü insanı Mevlana Celaleddin-i Rumi Müze ve Türbesini Rehberimiz eşliğinde ziyaret ederiz. Sonra aracımıza binerek Panoramik Alaaddin Cami ve Tepesi ve İnce Minareli Medrese, Karatay Medresesi ve de Selçuklu Sultan Saray Duvarını ve Köşkünü gördükten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN         28 NİSAN  KONYA - ESKİŞEHİR

 Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında aracımıza binerek Eskişehir’e ulaşmak için yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odun Pazarı'na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceğiz. Konaklardan bir tanesine girerek Balmumu Heykel Müzesini ziyaret ederek Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzenin de içinde yer aldığı KURŞUNLU KÜLLİYESİ’nde  16. yy. Osmanlı Dönemi Camii, Şadırvan, Medrese, Talimhane, Harem, İmaret ve Mevlevi Şeyhlerine ait Türbeleri ziyaret ederiz. Son olarak Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Daha sonra Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

6. GÜN       29 NİSAN ESKİŞEHİR - LÜLEBURGAZ - BABAESKİ - UZUNKÖPRÜ

Sabah alınan açık büfe kahvaltının ardından İlk olarak Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyen misafirler Tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilirler (Ekstra). Daha sonra alışveriş için serbest zaman.Bütün bu güzel yerleri gördükten sonra dönüş için hareket ederek İstanbul üzeri Lüleburgaz, Babaeski ve Uzunköprü'ye gelerek bir sonraki turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Programda belirlenen Çevre gezileri
Profesyonel Rehberlik hizmetleri
Otellerde yarım pansiyon konaklama
Lüks araçlarımız ile ulaşım
Zorunlu seyahat sigortası

SOU'RAN TOUR acenta güvencesi
SOU'RAN TOUR otobüs ikramları

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

İlk sabah kahvaltısı
Öğle yemekleri
Müze Kart ve ören yeri girişleri
Kişisel harcamalar

Türk Gecesi

Balon Turu

Jeep Safari Turu

Şoför ve Rehber Bahşişleri (İstek Halinde)

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj