Anasayfa


     OTOBÜS İLE BÜKREŞ TURU !

   
Fiyat : 199 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
2 GECE KONAKLAMALI BÜKREŞ TURU
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

1.GÜN BABAESKİ-LÜLEBURGAZ- BÜKREŞ

Belirli noktalarda  misafirlerimizle buluştuktan sonra Kapıkule kara hudut kapısına doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk/Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinden sonra,  Bükreş'e varışın ardından  tur programımıza  Bükreş Panoramik şehir turu ile başlamış bulunmaktayız. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Daha sonra  Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon'un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani “Halk Evi” ni gezeceğiz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Halk Evi ziyaretimizin ardından “DimitreGusti” yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Programımızın ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Rehberimizin vereceği saatte otelde buluşma ve akşam yemeği.(EKSTRA) Yemek, müzik ve dansı bir arada bulacağımız keyifli saatlerin ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

2.GÜN BÜKREŞ

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden hareket ve tam gün sürecek Prahova Vadisi ve şatolar turu. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya'nın ilk kralı I. Carol'ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa'nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere 1911 yılında yapılmış olan Cuntacuzinokalesi'ne gidiyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından şampanya tadımı yapmak üzere Azuga'ya geçiyoruz. Lezzet dolu dakikaların ardından  Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi'ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula'nun evidir bu kale. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Buyurun,  efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Turumuzun ardından Bükreş'e dönüş. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği.(EKSTRA) Müzik dolu lezzetli bir yemeğin ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 3. GÜN BÜKREŞ - BABAESKİ - LÜLEBURGAZ

Otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından dönüş için yola çıkıyoruz. Geldiğimiz güzergah üzerinden Veliko Tarnovo'da görüldükten sonra Kapıkule Sınır kapısına varış. Free shop molasının ardından yurda giriş. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşma. Tur ve hizmetlerimizin sonu.

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler : 


Turizm paketli otobüsler ile ulaşım

2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Mesleki sigorta

Acenta refakati

Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

Tüm öğle ve akşam yemekleri

Vize hizmeti

Müze giriş ve ören yeri ücretleri

Yemeklerde alınan içecekler

Otellerde alınan ekstralar

 

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj