Anasayfa


     KISA BALKAN TURU

   
Fiyat : 145 Euro 
Ürün Özellikleri
19-20-21 MAYIS! 3 ÜLKE 5 ŞEHİR YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

YUNANİSTAN - MAKEDONYA - BULGARİSTAN TUR PROGRAMI

1. Gün: Lüleburgaz - Babaeski - Uzunköprü – Selanik -Ohrid

Sabah belirtilen saatlerde ki buluşmanın ardından  siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan aracımıza aldıktan sonra keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. İpsala sınır kapısı üzerinden  varış noktamız Selanik olacak. Varışımızın ardından Selanik turuna başlıyoruz.Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde,Atatürk’ün doğduğu ev, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Kalesi, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp şehri keşfetmemizin ardından Döner Kule’yi görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bitola ve Ohrid için yola çıkış. Bitola’ya varış. Bitola’da Atatürk’ün ilk askeri okulu İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Yeni Camii, İshak Paşa Camii, Saat Kulesini, Elveda Rumeli dizisinin çekildiği Osmanlı Çarşısı’nı göreceğiz Ohri’ye varış ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Çınar ağacı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya Kilisesi ve balkanların 7 fabrikasından bir tanesi Ohri kağıt atölyesinin görülmesi ve en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek yerler arasındadır. Ohri Kalesini görüyoruz.Gece tüm katılımcılarımızla ekstra olarak taverna eğlencesine gidiyoruz.Gece tüm katılımcılarımızla ekstra olarak taverna eğlencesine gidiyoruz.Geceleme otelimizde.

 2. Gün :   Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından Üsküp için yola devam ediyoruz. Zamanımızın olması durumunda Tetova'yı ziyaret edip Ala Cami ve Harabati Baba Tekkesini görüyoruz. Üsküp'e varışımızın ardından tam gün Üsküp şehir turu.Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında; Üsküp Kalesi ve hemen yanındaki Mustafa Paşa Cami’nden başlayacak yürüyüş turumuzda, Kurtuluş kilisesi, Çifte Hamam, Kapan Han görülmesi. Öğle yemeği için mola. Ardından Davutpaşa Hamamı, Taş Köprü, Rahibe Terasanı Evi, Osmanlı döneminden kalma Tren İstasyonu şuan müze halinde görüldükten sonra Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte otelimize doğru yola çıkıyoruz.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra gece turu.Gece tüm katılımcılarımızla ekstra olarak taverna eğlencesine gidiyoruz.Geceleme otelimizde.

3. Gün:  Sofya - Uzunköprü - Babaeski - Lüleburgaz

Sabah kahvaltımızın ardından dönüş için yola çıkıyoruz. Bulgaristan üzerinden dönüş yolculuğumuz olacak. Sofya'da panaromik şehir turumuzun ardından gerekli noktalarda vereceğimiz alışveriş molalarımız ardından Kapıkule sınır kapısından yurda giriş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler : 

LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM

2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

TÜRKÇE REHBERLİK

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

PAKET TUR SEYAHAT SİGORTASI

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler :


TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

OTELLERDE VE TUR ESNASINDA ALINACAK EKSTRALAR

OHRİD TEKNE TURU 

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ


 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj