Anasayfa


     SELANİK & BUTİK BALKAN TURU

   
Ürün Özellikleri
BUTİK BALKAN TURU SELANİK (1) ÜSKÜP (1)
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

BUTİK BALKAN TURU PROGRAMI

1. Gün: Lüleburgaz - Babaeski - Edirne -  Uzunköprü – Selanik

 Gece saat 01:00 Lüleburgaz 01:30 Babaeski 02:30 Edirne 03:00 Uzunköprü'den  siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktadan aracımıza aldıktan sonra keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. İpsala sınır kapısı üzerinden  varış noktamız Selanik olacak. Varışımızın ardından 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümünde Atatürk’ün doğduğu evde Atamızı anmak için hazır bulunuyoruz.  Tören bitişinin ardından Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Kalesi, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp şehri keşfetmemizin ardından Döner Kule’yi görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer. Gece dileyen misafirlerimizle ekstra olarak taverna'ya gidiyoruz.

 2. Gün : Selanik – Bitola – Ohrid - Üsküp

Sabah kahvaltımız ardından Bitola ve Ohrid için yola çıkış. Bitola’ya varış. Bitola’da Atatürk’ün ilk askeri okulu İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Yeni Camii, İshak Paşa Camii, Saat Kulesini, Elveda Rumeli dizisinin çekildiği Osmanlı Çarşısı’nı göreceğiz Ohri’ye varış ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Çınar ağacı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya Kilisesi ve balkanların 7 fabrikasından bir tanesi Ohri kağıt atölyesinin görülmesi ve en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek yerler arasındadır. Ohri Kalesini görüyoruz. Tur sonrası Üsküp için yola devam ediyoruz. Zamanımız olması durumunda Tetova'yı ziyaret edip Ala Cami ve Harabati Baba Tekkesini görüyoruz. Üsküp'e varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra gece turu.

3. Gün:  Üsküp -Sofya - Uzunköprü - Babaeski - Lüleburgaz

Sabah kahvaltımızın ardından  tam gün Üsküp şehir turu.  Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında; Üsküp Kalesi ve hemen yanındaki Mustafa Paşa Cami’nden başlayacak yürüyüş turumuzda, Kurtuluş kilisesi, Çifte Hamam, Kapan Han görülmesi. Öğle yemeği için mola. Ardından Davutpaşa Hamamı, Taş Köprü, Rahibe Terasanı Evi, Osmanlı döneminden kalma Tren İstasyonu şuan müze halinde görüldükten sonra Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte dönüş için yola çıkış. Bulgaristan üzerinden dönüş yolculuğumuz olacak. Sofya'da panaromik şehir turumuzun ardından gerekli noktalarda vereceğimiz alışveriş molalarımız ardından Kapıkule sınır kapısından yurda giriş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatlandırma :

İKİ VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:150 EURO

3 - 12 YAŞ : 75 EURO

0 - 3 YAŞ : ÜCRETSİZ

TEK KİŞİLİK ODA : 210 EURO

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler : 

LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM

2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

TÜRKÇE REHBERLİK

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

PAKET TUR SEYAHAT SİGORTASI

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler :

YEMEKLİ YUNAN TAVERNA GECESİ : 35 EURO

TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

OTELLERDE VE TUR ESNASINDA ALINACAK EKSTRALAR

OHRİD TEKNE TURU 

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj