Anasayfa


     OTOBÜS İLE İTALYA TURU (YUNANİSTAN SELANİK & BELGRAD DAHİL)

   
Ürün Özellikleri
8 GECE 9 GÜN FULL REHBERLİK ! EKSTRA TUR ÖDEMESİ YOK ! 7 GECE OTEL KONAKLAMASI !
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

OTOBÜS İLE İTALYA TURU (YUNANİSTAN SELANİK & BELGRAD DAHİL)

 

8 GECE 9 GÜN FULL REHBERLİK!  EKSTRA TUR ÖDEMESİ YOK! 7 GECE OTEL KONAKLAMASI!

 PROGRAM

1.GÜN: İSTANBUL  – BABAESKİ - UZUNKÖPRÜ  – SELANİK – IGOUMENITSA

Sabah saatlerinde İstanbul’dan yola çıkarak Yunanistan’a doğru yol alıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından  İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, Kavala üzerinden yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası Selanik'e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder ATATÜRK'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından  serbest zaman.Serbest zamanın  ardından konaklamamız için otelimize yola çıkıyoruz.Geceleme Selanik’te ki otelimizde olacaktır.

 

2.GÜN: SELANİK - BARİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otobüsümüzle yaklaşık 2 saat süren yolculuğun ardından Kalambaka’ya varış.Ortaçağ’dan kalma 300 mt yükseklikteki kayalar üzerine inşa edilmiş manastır ve kiliseleri ile ünlü Meteora Kasabasını geziyoruz.Bu büyüleyici turun ardından öğle yemeği molası veriyoruz.Epirus Dağı eteklerinde bulunan Metsovo kasabasına hareket.Peynirleri ile ünlü bu kasabada kahve ve çay alışveriş molası sonrası Igoumenitsa Limanı’na doğru yola çıkıyoruz.

Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

3.GÜN:BARİ – ROMA

Sabah yerel saatile 08.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile İtalya’nın başkenti Roma’ya  hareket.  Roma’ya  varışın ardından özel otobüsümüz ile ROMA panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından   otelimize hareket. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

 

4.GÜN: ROMA&NAPOLİ&POMPEİ                

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.00’da   Napoli & Pompei turunu almak üzere hareket ediyoruz. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Napoli’de Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia Vittoria Emanuella Meydanını görülecek yerler arasındadır. Saat 16.00’da Roma’ya  hareket ediyoruz . Şehirde serbest zaman , Geceleme otelinizde.

 

5.GÜN: ROMA –  FLORANSA                           

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı  ve  Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN: PİSA – SİENA - FLORANSA                              

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası  Pissa –Siena Gezisini gerçekleştirmek üzere hareket;Gezimizde Toscana bölgesinin  iki tarihi şehri olan Siena ve  Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca , Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya geliş, Konaklama otelimizde.

 

7.GÜN: FLORANSA - VENEDİK                            

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel Venedik şehir turumuzu yapmak üzere hareket. Gezimizde, öncelikle vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz ,Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.Ekstra. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz..Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.

 

8.GÜN: VENEDİK – VERONA & GARDA

Kahvaltı ve serbest gün. Arzu eden konuklarımızla saat 08.00'da otelimizden hareketle düzenlenecek olan Tam günlük   Verona & Garda Gölü  Turu yapılacaktır. Gezimizde, İtalyanın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu eski şehiri , Günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını, görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz  .Gezi sonrası tesisimize dönüş  ve  Geceleme otelde.

 

9.GÜN: VENEDİK – BELGRAD

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve  serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte yola çıkış. Dönüşte karayolu ile Hırvatistan - Slovenya üzerinden Belgrad'a doğru yol alıyoruz. Belgrad'a varışımızın ardından otelimize yerleşme. Akşam Belgrad'da ekstra yemekli bir eğlence organizasyonumuz olacak.

10.GÜN: BELGRAD – UZUNKÖPRÜ – BABAESKİ - LÜLEBURGAZ  

Sabah erken saatlerde Belgrad turumuz için otelden ayrılış. Panaromik Belgrad turunun ardından Türkiye için yola çıkış. Bulgaristan üzerinden Kapıkule sınır kapısından yurda giriş. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşma.

 

DAHİL OLAN SERVİSLER

 

Lüleburgaz – Babaeski - Uzunköprü - Selanik—Igoumenitsa-Bari-Roma-Floransa-Venedik-Ancona- Igoumenitsa-Kavala-Uzunköprü – Babaeski – Lüleburgaz arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmeti.

Roma – Floransa - Venedik –Ancona – Selanik – Kavala’ da gerçekleştirilecek turlar.

Venedik ‘te Otelde2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

Floransa’da  2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama.

Roma ‘da Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama.

Belgrad'ta Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu.

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.

SOU’RAN TOUR Güvencesi & Tur liderliği.

Paket tur sigortası.

Şehir vergileri.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Schengen Vize Ücreti & Vize Sigortası : 120 €

Öğle & Akşam yemekleri.

Müze giriş ücretleri.

Feribotta alınan yiyecek ve içecek ücretleri.

Şahsi harcamalar.

Otellerde ekstra alınan hizmetler.

 

 

 

 

 

 

BELEDİYE HAL DÜKKANLARI NO:6/B

BABAESKİ/KIRKLARELİ  

ŞUBE : FATİH CAD. NO:22 LÜLEBURGAZ    

ŞUBE: GAZİ CAD. NO: 62 / 2 UZUNKÖPRÜ / EDİRNE                                   

TEL&FAX: 0288 512 03 59 – 412 49 59 – 0 284 513 33 77

E-POSTA: info@sourantour.com

 

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj