Anasayfa


     OTOBÜS İLE DOLU DOLU BALKAN TURU

   
Ürün Özellikleri
BALKAN TURU (7 GECE 9 GÜN) SOFYA - BELGRAD - SARAYBOSNA - MOSTAR - DUBROVNİK - TREBINJE - KARADAĞ - ARNAVUTLUK - OHRID - MANASTIR - SELANİK - KAVALA
 Bilgi        Detaylar
 
 
Detaylar

OTOBÜS İLE DOLU DOLU BALKAN TURU

SOFYA (1) BELGRAD (1) SARAYBOSNA (1) DUBROVNIK MOSTAR POÇİTEL TREBINJE (1) ST STEFAN BUDVA KOTOR  BAR (1) ARNAVUTLUK OHRİD (1) ST NAUM MANASTIR RESNE SELANİK ( 1 ) KAVALA  

 7 GECE OTEL KONAKLAMASI 8 GECE 9 GÜN

 1. Gün: LÜLEBURGAZ - BABAESKİ - EDİRNE - SOFYA

21 EKİM 2017 Sabah saatlerinde  kalkış noktalarından hareket ile  Kapıkule sınır kapısına varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan'a giriş. Harmanlı, Haskovo, Plovdiv güzergâhı üzerinden, Sofya’ya varış ve Sofya Panoramik Şehir Gezimiz başlıyor. Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi,Türk Camii ve Kiliseler görülecek yerler arasindadir.Turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2.Gün:SOFYA - BELGRAD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, Sırbistan'ın başkenti, Eski Yugoslavya'nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad'a hareket. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. .Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler.Turumuz ardindan otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3.Gün:BELGRAD-SARAYBOSNA

Alınacak sabah kahvaltı sonrası, Saraybosna'ya hareket. Varışımızı takiben, yapacağımız Saraybosna Panaromik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri , Musevi Sinagogu , 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han'atfedilen Fatih Camiisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip, Osmanlı çeşmesinden su içerek tamamlayacağız. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.

4.Gün:SARAYBOSNA-DUBROVNİK(MOSTAR POÇİTEL)-TREBINJE

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar ve Poçitel gezimizi gerçekleştiriyoruz İlk olarak Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Bir sonraki durağımız, gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Gezi sonrası Hırvatistan'ın tatil cenneti Dubrovnik’e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme Trebinje ya da çevresindeki otelimizde.

5.Gün:TREBINJE-KARADAĞ (ST. STEFAN-BUDVA-KOTOR-BAR)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman, misafirlerimiz zamanlarını çevreyi daha yakından tanıyarak değerlendirebilirler, Rehberimizin belirteceği saatte otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ'a giriş yapıyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan'ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva'nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor'a hareket. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Karadağ'ın liman kenti Bar'a geçiyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra otelimize transfer, geceleme otelimizde.


6.Gün:KARADAĞ-ARNAVUTLUK-MAKEDONYA (Ohrid)

 Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohrid’ehareket ediyoruz. İlk Durağımız olan Arnavutluk'a geçiyoruz. Yol güzergâhımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Dures ve Elbasanüzerinden geçerek, , Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohri'deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. BogorodicaPerivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.

7. Gün:OHRİD - SELANİK (MANASTIR- RESNE ST. NAUM)

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz, muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum'a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Manastır'a doğru hareket ediyoruz.. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Camiyi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürkün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Resne'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Konaklama yapacağımız, Selanik’e hareket ve otelimize varış. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Yunan Taverna turu. (35 Euro) Misafirlerimiz leziz yunan lezzetleri eşliğinde geç saatlere kadar, eğlenebilme imkânı bulabilirler. Konaklama otelimizde.


8. Gün:SELANİK-KAVALA-EDİRNE - BABAESKİ - LÜLEBURGAZ

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası, Selanik Panoramik şehir turu; Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır . Selanik turumuz Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dedeağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından geldiğimiz güzergah üzerinden varış. Tur ve hizmetlerimizin sonu.Not : Programda belirtilen Kilometreler kesin olup, varış saatleri tahminidir. Yolda ve gümrük kapılarında oluşabilecek saat farklılıklarından firmamız sorumlu olmayıp rehberimiz tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 
 
Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı SOURAN TOUR'a aittir.
Bilgi Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj